Nové zboží | Čerstvé čaje 2017 | Oolongy » světlé | Oolongy » Taiwan (Formosa)

2017 Formosa Dong Ding Mei Ren Oolong

Koupit!

Cena:  330.00 Kč
330.00
Množství:
tisk

Lístky pro tento čaj byly sbírány a zpracovány ručně. Tento čaj je více oxidován (60%) a je více pečený (40%). Barva připraveného nálevu je tmavě žlutá. Vůně je příjemně sladká, ovocná (tropické ovoce), příjemně medová. Chuť je plná, hladká, ovocná (tropické ovoce, zejména ananas), sladká, výrazně medová. Dozvuk je déle trvající, ovocný až medově sladký. Cena za 50g balení.

 

Zpracování tohoto čaje našlo inspiraci v čaji Orientální kráska. Nicméně nejedná se o imitaci Orientální krásky! Když se podíváte na čajové lístky tak uvidíte, že oproti čaji Orientální kráska, je tento list zpracován do pravidelných kuliček, typických pro čaje z oblasti DongDing. Čajové lístky se pro výrobu tohoto čaje sbírají  zpravidla v létě (stejně jako pro zpracování Orientální krásky). Poté, co lístky jsou nakousány hmyzem zvaným Jacobiasca Formosana (aby tento hmyz na čajové keře přiletěl, nesmí farmář používat žádné pesticidy). Lístky po takovém nakousání začnou již oxidovat přímo na čajovém keři. Při zpracování výsledný čaj má velmi příjemnou medovou vůni a chuť.

 

Kultivary: Chin Shin

Oblast: zaharada ve výšce 800 m n.m. v okolí vesnice Phoenix (Feng Huang), nedaleko města Lugu, v kraji Nantou, Taiwan

Doba sklizně: květen 2017 

 

Tip na přípravu: Tento čaj snese zalití vodou o tepotě 95°C a je na přípravu poměrně nenáročný. Jen při delším louhování či přílišném dávkování listu se však mohou v nálevu vyvíjet tmavé a pečené tóny, které nemusí být zcela příjemné. Vhodný na více nálevů.

« zpět