Černé čaje

Černý čaj je čaj, který prochází delší oxidací (někdy se nesprávně mluví o fermentaci) než zelený čaj, oolong (polozelený) nebo bílý čaj . Ale všechny tyto typy jsou vyráběny z lístků Camellia sinensis. Černé čaje mají silnější vůni a obsahují více kofeinu, než ostatní méně oxidované čaje. V Číně je černý čaj známý pod názvem červený čaj, který více vystihuje barvu čaje. Pod názvem černý čaj, se v Číně spíše setkáme s tradičním Pu-erhem. Zdroj: Wikipedia

 

  Dle oblasti: 
Assam Čína Darjeeling
Nepál Sikkim Turecko
  Dle období sklizně: 
První sklizeň Druhá sklizeň Podzimní sklizeň

Darjeeling Rohini Exotic FTGFOP-1 First Flush 2017

Nové zboží | Čerstvé čaje 2017 | Černé čaje » Darjeeling
Darjeeling Rohini Exotic FTGFOP-1 First Flush 2017
Doporučujeme! Nádherný jarní čaj vyrobený s vysokým podílem stříbřitých tipsů. Čaj byl produkován v malém množství z nejlepších čajovníku typu AV2 této zahrady. Čaj má příjemné, plnější tělo, nálev sytější, jasné, zlatožluté barvy, v chuti je medově nasládlý, hladký s dominujícími tóny tropického ovoce, liči a opuncie. Jedná se o komplexní vyvážený čaj s výrazným dlouhým sladce ovocným dozvukem. Cena je za 50g.
350.00 Kč

Assam Doomni Gold SFTGFOP-1 2016

Akční nabídka !!! | Černé čaje » Assam
Assam Doomni Gold SFTGFOP-1 2016
Výstavní sorta čaje, který obsahuje velký podíl zlatavých tipsů. V letošní složité sezóně, kdy si počasí s producenty z Assámu velmi nepříznivě zahrálo se jedná o velmi ojedinělý, stylový a chutný assámský čaj. Byl otrhán z těch nejmladších a nejkvalitnějších čajovníků této plantáže. Po zalití nám dává sytě červený až měděný nálev nádherné, ušlechtilé, jemně sladové až čokoládové, příjemně ovocné vůně a lahodnou, svěží, plnou, medovou chůť, která se dále v dozvuku rozvíjí do ovocných tónů. Výjimečný ássamský čaj! Cena za 50g.
170.00 Kč 240.00 Kč

Darjeeling Gopaldhara Red Thunder Gold Autumnal Flush 2016

Černé čaje » Darjeeling
Darjeeling Gopaldhara Red Thunder Gold Autumnal Flush 2016
Exkluzivní Red Thunder Gold z produkce naší oblíbené zahrady Gopaldhara. Lístky na tento čaj byly sklizeny v nejvyšších polohách zahrady, které se řadí mezi absolutně nejvyšší v celé oblasti Darjeelingu. Složení kultivarů AV2, P312 and B157 dává tušit krásný vzhled velkolistého čaje, velmi atraktivní, ovšem ne prvoplánové, ovocné aroma s nasládlou a sametově hladkou chutí, hloubku a hřejivě dlouhý aftertaste. Cena je za 50g.
230.00 Kč

100g Himalayan Blend

Akční nabídka !!! | Černé čaje » Darjeeling
100g Himalayan Blend
Velmi dobrá směs vysokohorských čajů ze známých i méně známých himálajských zahrad z lístků s označením sftgfop-1. Ideální pro brzké ráno, čaj o paté nebo třeba ke koláči od babičky a samozřejmě pro Váš každodenní šálek čaje. Nálev spíše světlé zlatěměděné barvy, výrazné lehce svíravé kořeněné chuti s citrusovými tóny a tóny nezralých hroznů s oříškovým dozvukem. Cena je za 100g !
150.00 Kč 220.00 Kč

2015 Wu Yi Lao Cong Zheng Shan Xia Zhong AAA

Černé čaje » Čína
2015 Wu Yi Lao Cong Zheng Shan Xia Zhong AAA
Doporučujeme! Výtečný, tradičně zpracovaný čaj ve stylu Lapsangu, který však neprošel pečením na borovém dřevě. Lístky byly sklizeny ze starých čajovníků v zahradách rodiny Chen v horách Wuyi. Medová vůně suchých lístků. Nálev jiskrné měděné barvy. Nádherná sladká citrusová chuť, která je na závěr podtržena lehce kouřovitým tónem, který ihned odezní a v puse zůstává plná ovocnost. Úchvatná dlouhotrvající dochuť. Cena za 50g.
320.00 Kč

2016 Formosa Dong Ding Hong Cha

Akční nabídka !!! | Černé čaje » Taiwan
2016 Formosa Dong Ding Hong Cha
Doporučujeme! Výborný černý čaj od paní Su pocházející přímo z vesnice Dong Ding nacházející se na úpatí stejnojmenné hory. Ručně zpracovaný z lístků z brzké jarní sklizně kultivaru Chin Shin. Čaj má výrazné aroma tmavého sušeného ovoce (višně, švestky) a hořké čokolády. Chuť je příjemně sladká, výrazná, avšak hladká s dlouhou dochutí. Možno připravit na více nálevů. Cena za 50g balení.
190.00 Kč 280.00 Kč

2016 Yixing Hong Cha - Červený čaj z Yixingu

Akční nabídka !!! | Černé čaje » Čína
2016 Yixing Hong Cha - Červený čaj z Yixingu
Velice dobrý jemný červený čaj s výborným poměrem cena/kvalita. Pochází z provincie Jiangsu z okolí legendárního města Yixing proslulém výrobou keramiky. Delší hnědočerné lístky vydávají sladkou ovocnou vůni. Překvapí jemným, ale přitom hutným a charakterním nálevem s příjemnou zakulacenou chutí. Cena za 50g balení.
70.00 Kč 95.00 Kč

2017 Mt Kenya Rhino Handrolled

Nové zboží | Čerstvé čaje 2017 | Černé čaje » Keňa
2017 Mt Kenya Rhino Handrolled
V úctyhodné výšce 2400 m n. m. je zahrada, na které se sbírají lístky pro tento jedinečný čaj. Čaj nese jméno Rhino nejen kvůli černo zlatavé barvě, která místním připomíná nosorožce, ale především kvůli své exkluzivitě - produkce tohoto čaje je pouze kolem 100kg ročně. Nosorožec je pro místní královské zvíře a tohoto čaje si považují. Jedná se o jednu z nejvýše položených čajových zahrad na světě. Čaj má tady výborné podmínky pro svůj růst. Dostatek vláhy, přiměřené slunce a vulkanickou půdu. Z větší části sousedí s rezervací Mt. Kenya, ze které večer slyšíte noční život šelem. Čajové lístky se sbírají ručně a následně ještě procházejí selekcí. Teprve z vybraných kousků se dělá Rhino, zbytek jde na ortodoxní zpracování. V chuti je cítit karamel s citrusovými tóny, které s postupujícími nálevy zesládnou, až přejdou postupně do medu. V závěru pak příchází ke slovu dřeviny, které nezapřou assámskou varietu. Krásný čaj! Cena za 50 g.
240.00 Kč

Assam Halmari Tippy TGFOP 2016

Černé čaje » Assam
Assam Halmari Tippy TGFOP 2016
Vynikající čaj z oblasti horního Ássamu s přiměřeným obsahem zlatých tipsů. Má sytou, tmavěoranžovou až meděnou barvu nálevů, nasládlou, vyzrále ovocnou vůni a plnou, hutnou, hladkou, sladovou chuť. Tento čaj je možno doplnit trochou mléka nebo smetany. Cena za 50g.
130.00 Kč

Ceylon Nuwara Eliya Uda Red OP-1

Nové zboží | Čerstvé čaje 2017 | Černé čaje » Srí Lanka
Ceylon Nuwara Eliya Uda Red OP-1
Vysokohorský (High Grown) černý čaj z vyšších poloh regionu Nuwara Eliya. Plně oxidovaný suchý list vonící po sušených švestkách a tabáku. Tmavší hnědooranžový nálev, v chuti plný, jemně svíravý s dřevitými tóny a dozvukem sušeného ovoce. Cena je za 50g.
95.00 Kč

Darjeeling Avongrove Imperial FTGFOP-1 First Flush 2017 (bio)

Nové zboží | Čerstvé čaje 2017 | Organické čaje | Černé čaje » Darjeeling
Darjeeling Avongrove Imperial FTGFOP-1 First Flush 2017 (bio)
Výborný pěkný raný velkolistý čaj ze zahrady Avongrove z čajovníků kultivaru AV2. Zahrada Avongrove se nachází v údolí Runbong v nadmořských výškách mezi 700 - 1700 m.n.m., protéká jí řeka Balasun a dá se k ní dostat z města Sonada, podobně jako na zahradu Oaks. Jméno zahrady znamená "Ptačí hnízdo". Čaj se vyznačuje typicky prvosběrovým charakterem, svěží chutí, v které se prolínají tóny květů a ovoce s patrnější stopou ostružin a jasmínu. Cena za 50 g.
320.00 Kč

Darjeeling Margarets Hope FTGFOP-1 Autumnal Flush 2016

Černé čaje » Darjeeling
Darjeeling Margarets Hope FTGFOP-1 Autumnal Flush 2016
Velmi dobrý čaj z krásné zahrady Margaret's Hope. Klasický čaj ze starších čajovníků typu china. Nálev je jasný a svěží, zlatooranžové barvy, v chuti je plný a živý, nasládlý, s velmi decentní hořčinkou. V aroma dominují převážně ovocné tóny. Velmi příjemný čaj. Cena za 50 g.
140.00 Kč

Darjeeling Rohini Jethi Kupi FTGFOP-1 Winter First Flush 2017

Nové zboží | Čerstvé čaje 2017 | Černé čaje » Darjeeling
Darjeeling Rohini Jethi Kupi FTGFOP-1 Winter First Flush 2017
Jako každý rok, i letos je zde skvělý čaj ze zahrady, která nás každoročně překvapuje výjimečnou kvalitou zimních prvních sběrů. Exkluzivní čaj vyrobený pro Tea Mountain výhradně z lístků čajovníků našeho oblíbeného kultivaru B157, které dodávají čaji více ovocných tónů a hloubku. Čaj je velmi pěkně zpracovaný z nejmladších, právě vyrašených dvou lístků a tipsu, vysoce zavadnutý. Má dominantní aroma typické pro kultivar B157, tedy jemně kořenité a výraznější ovocné tóny a krásný, jasný, žlutě nazlátlý nálev s nasládlou chutí a výraznou svěžestí. Cena za 50 g.
340.00 Kč

Dooars Oodlabari SFTGFOP-1 First Flush 2017

Nové zboží | Čerstvé čaje 2017 | Černé čaje » Dooars
Dooars Oodlabari SFTGFOP-1 First Flush 2017
Velmi pěkně zpracovaný orthodoxní čaj z oblasti Dooars, která leží na úpatí věhlasného Darjeelingu. Tento čaj pochází z keříků rostoucích v nadmořské výšce 170-350m.n.m. a po napití nás překvapí jeho příjemná, elegantní a svěží, šťavnatá chuť. Je zpracovaný na vysokým stupeň zavadnutí ve stylu himálajské první sklizně a nese všechny její charakteristiky. Cena za 50 g.
155.00 Kč

Nepal Guranse Premium FTGFOP-1 Second Flush 2016 (bio)

Organické čaje | Akční nabídka !!! | Černé čaje » Nepál
Nepal Guranse Premium FTGFOP-1 Second Flush 2016 (bio)
Nepálský prémiový černý čaj ručně sbíraný na strmých svazích zahrady Guranse. Nelámaný ručně rolovaný lístek s menším podílem stříbřitých tipsů. Nálev jantarové barvy s příjemným čajovým aroma. V chuti má čaj plné tělo s tóny dřeva, čokolády a nezralých plodů. Výtečný čaj na prozáření pošmourných večerů. Cena za 50 g.
100.00 Kč 145.00 Kč

Nilgiri Havukal SFTGFOP-1 Premium Frost Tea 2017

Nové zboží | Čerstvé čaje 2017 | Černé čaje
Nilgiri Havukal SFTGFOP-1 Premium Frost Tea 2017
Skvělý čaj z jedné z nejlepších zahrad oblasti Modrých hor - Nilgiri, na jihu Indie. Jedná se o výjimečně pěkně zpracovaný list ze zimní sklizně (sklizeno v předposledním lednovém týdnu, tedy v době kdy se v Nilgiri sklízí nejhodnotnější čaje) s typickým charakterem čajů z Nilgiri, tedy jemný čaj s atraktivním, lehčím, svěžím charakterem a výraznějšími tóny ovoce. Cena za 50g.
185.00 Kč

Nilgiri Kairbetta SFTGFOP-1 Frost Tea 2017

Nové zboží | Čerstvé čaje 2017 | Černé čaje » Nilgiri
Nilgiri Kairbetta SFTGFOP-1 Frost Tea 2017
Výtečný čaj z jedné z nejlepších zahrad oblasti Modrých hor - Nilgiri, na jihu Indie. Jedná se o výjimečně pěkně zpracovaný list ze zimní sklizně s typickým charakterem čajů z Nilgiri, tedy jemný čaj s medovými a zajímavými výraznějšími tóny ovoce (citrusy). Zahrada Kairbetta leží v Modrých horách v jihoindickém státě Tamilnádu v nadmořské výšce okolo 2000 m n. m. a je certifikována Rain Forrest Aliance, která zajišťuje šetrnější postupy s minimem zemědělské chemie. Cena za 50 g.
180.00 Kč

2016 Tan Yang Jin Hao

Černé čaje » Čína
2016 Tan Yang Jin Hao
"Zlatý vlas z Tan Yang" - Tento krásný červený čaj, přestože se v naší nabídce objevuje až letos, je v Číně již dlouho proslulý a oblíbený, podobně jako malá vesnice Tan Yang v oblasti Fu'an, z níž čaj pochází. Oblast je vyhlášená právě díky produkci kvalitních červených čajů. Drobný lístek je v suchém stavu tmavý, lesklý a voní sladce čokoládově. Chuť je sladká, lehce kořeněná s příjemným aftertastem. Cena je za 50g.
190.00 Kč

2017 Kenya Mitchi Orthodox FOP

Nové zboží | Čerstvé čaje 2017 | Černé čaje » Keňa
...popis připravujeme... Cena za 50g.
95.00 Kč

2017 Yunnan Yi Wu Ye Sheng Hong Cha

Nové zboží | Čerstvé čaje 2017 | Černé čaje » Čína
2017 Yunnan Yi Wu Ye Sheng Hong Cha
Mimořádně zajímavý čerstvý kompletně ručně sklízený i zpracovaný červený čaj, produkovaný ve velmi omezeném množství (40kg) z prvního jarního sběru divoce rostoucích čajových stromů (var. Assamica) v pohoří Yi Wu. Po sklizni a krátkém zavadání se lístky lehce rolují, následně se přes noc nechají oxidovat a druhý den se usuší na slunci. Ve vůni suchého listu se objevují tóny zralého tmavého ovoce se stopou sušených květů. Nálev je zlatavě jantarový. V chuti čaje jsou dominantní ovocné tóny (lesní ovoce, pečené ovoce, kandované ovoce), květové (orchideje, sušené květy) se stopou kakaa, blanšírovaných mandlí a kešu ořechů, to vše podtrženo charakterem divoce rostoucích stromů ve vyšších nadmořských výškách a typickým charakterem použitého kultivaru. Cena za 50 g.
340.00 Kč

2016 Dian Hong Mao Feng

Černé čaje » Čína
2016 Dian Hong Mao Feng
Tradičně zpracovaný černý čaj z Dian Hong z oblasti Feng Qing. Čaj byl poměrně lehce oxidován a lehce dopečen pro zachování krásně zlatavých ochmýřených tipsů. Bohatá chuť s mírnou natrpklostí avšak dlouhým sladce květinovým dozvukem. Vhodný k popíjení již nyní nebo k delšímu skladování a zrání, které se bude příznivě podepisovat na chuťovém profilu čaje. Cena je za 50 g.
155.00 Kč

2015 Dian Hong Gong Fu

Černé čaje » Čína
2015 Dian Hong Gong Fu
Lahodný černý čaj s vysokým podílem vrcholových pupenů (tipsů). Chuť plná, až medová, ušlechtilá, vůně vzácných dřev. Jedná se o unikát, jelikož je jedním z mála černých čajů čínského původu. Cena je za 50 g.
90.00 Kč

Keemun Mao Feng

Černé čaje » Čína
Keemun Mao Feng
Špičková třída Keemunu. Na rozdíl od nižších tříd nejsou lístky tohoto čaje sekány strojově, ale zpracovány pouze ručně. Nálev je proto čistší a více vyvážený. Chuť je tenká, svěží s velmi příjemným a dlouhým aftertastem. Proslulý svou specifickou chutí a vůní, přesahující běžný charakter černých čajů. Takřka kávový a kakaový přídech poskytuje vydatný čajový zážitek. Výrazně zastoupeny jsou tóny medové a oříškové, zlehka i vanilkové až čokoládové. Suchý list je dlouhý, tenký, mírně zakroucený. Vícenálevový čaj více než vhodný pro přípravu stylem Gong Fu. Velmi povzbuzující. Cena je za 50 g.
165.00 Kč

Arya Tara Silver Tips (hand made)

Akční nabídka !!! | Bílé čaje | Černé čaje » Nepál
Arya Tara Silver Tips (hand made)
Doporučujeme! Raritní, bílý čaj ze známé zahrady Antuvalley je ručně vyroben pouze z nejlepších vrcholků vybraných čajovníků. Na 1 kg tohoto čaje je potřeba 50-60 kg čerstvých lístků, které jsou poté s největší pečlivostí vytříděny a dále zpracovány. Tento výjimečný čaj má lehký, světle zelenožlutý nálev, příjemnou květovou vůní a lahodnou, vyváženou, jemnou chuť s bylinnými tóny a příjemný, nasládlý dlouhotrvající dozvuk. Je možné několikanásobné zalití. 50g balení.
180.00 Kč 245.00 Kč

Darjeeling Upper Namring FTGFOP-1 First Flush 2017

Nové zboží | Čerstvé čaje 2017 | Černé čaje » Darjeeling
Klasický, velmi dobrý čaj z první sklizně ze známé zahrady v oblasti Teesta Valley. Drobný, zelinkavý lístek s vysokým množstvím tipsů z čajovníků typu clonal, který v suchém stavu vydává velmi atraktivní a svěží květinovou vůni. Nálev je čistý, živý, nazlátlé barvy. V chuti je čaj lehký, ovšem s plnějším tělem, šťavnatý, decentně nasládlý s převažujícími květově ovocnými tóny. Cena za 50 g.
185.00 Kč

Guranse Handrolled Floral Autumnal Flush 2016 (bio)

Organické čaje | Černé čaje » Nepál
Nádherný, ručně vyrobený čaj z organické zahrady v nepálské Dhankutě. Pouze dva lístky a čajový vrcholek jsou volně a úhledně srolovány a silněji oxidovány. Výsledkem je čaj, který nám po zalití dává živý, tmavě oranžový nálev se sametovou texturou, medově nasládlou chutí s tóny čokolády, ořechů a koření. Cena je za 50 g.
180.00 Kč

Assam Doomni CTC

Černé čaje » Assam
Assam Doomni CTC
Vysoká sorta nejoblíbenějšího čaje na indickém kontinentu. Čaj je zpracován metodou CTC (crush-tear-curl), což znamená, že zavadnutý lístek je ve speciálnim CTC roleru podrcen, natrhán a srolován do malých kuliček, šťáva z lístků, která se během tohoto procesu uvolní, je znovu k lístkům přidána, poté následuje fermentace a sušení. Výsledkem je čaj, který má hutný, aromatický nálev a plnou, robustnější chuť. Cena za 100g.
75.00 Kč

Nepal Antuvalley SFTGFOP-1 Autumnal Flush 2016

Černé čaje » Nepál
Příjemný podzimní čaj z jedné z největších čajových zahrad v oblasti. Má zlatooranžovou barvu nálevu ovocnou vůni a výraznější nálev. Tato zahrada leží v oblasti Ilam, která přímo sousedí s Darjeelingem, ve výšce kolem 1400 m n. m. Cena za 50 g.
100.00 Kč

Nepal Arya Tara Golden Tips Second Flush 2016

Akční nabídka !!! | Černé čaje » Nepál
Nepal Arya Tara Golden Tips Second Flush 2016
Špičkový čaj nádherného vzhledu vyrobený ze zlatých tipsů. Po zalití nám dává nálev sytě měděné barvy s velmi příjemnou vůní připomínající surový cukr vyrobený ze šťávy cukrové třtiny "jaggery (nep. Gur)" a těžší, kulatou, plnou nasládlou až sladovitou chuť s výraznou stopou hořké čokolády v dochuti. Vyrobeno na objednávku 23 kilogramů. Více nálevů není pro tento čaj problém. Cena za 50g.
180.00 Kč 245.00 Kč

Nepal Antu Valley Golden Tippy SFTGFOP-1 Second Flush 2016

Akční nabídka !!! | Černé čaje » Nepál
Nepal Antu Valley Golden Tippy SFTGFOP-1 Second Flush 2016
Výborný kompletně ručně zpracovaný nepálský černý čaj z úpatí himalájských hor. Pečlivě sbírané a rovnoměrně rolované lístky s vysokým podílem zlatavých tipsů. V suchém stavu lístky voní po medu a sladkém dřevu. Nálev je jiskřivě měděný. Chuť je plná a bohatá se stopou kouřovosti, která však nedominuje a přidává čaji další rozměr. V chuti se také objevují tóny borovice a vše je zakončeno krásnou sladce doznívající dochutí. Vyrobené v limitovaném množství na objednávku našeho dodavatele. Cena za 50g balení.
135.00 Kč 180.00 Kč

Nepal Hand Rolled Himalayan Tips Autumnal Flush 2016

Černé čaje » Nepál
Nepal Hand Rolled Himalayan Tips Autumnal Flush 2016
Doporučujeme! Vynikající čaj z oblasti Dhankuta ze zahrad Jun Chiyabari. Tento čaj se sbírá z nejlepších keřů typu clonal, která na zahradu přivezli majitelé z různých zemí čajového světa. Jedná se o velmi ojedinělý, ručně zpracovaný tipsový čaj s nádherně ušlechtilou, bohatou květinově ovocnou vůní, hladkou, výraznější, harmonickou chutí a květovým i zrale ovocným a elegantním aroma s lehkou stopou muskatelu s dlouhým dozvukem. Cena za 50g.
285.00 Kč

Čajová testovací (degustační) souprava

Černé čaje » Darjeeling | Černé čaje » Nepál | Porcelán » testery
Čajová testovací (degustační) souprava
Tzv. tester neboli taster (od angl. taste - chuť). Profesionální čajová porcelánová souprava používaná při testování čaje nebo jen pro vychutnání dobrého šálku čaje. Kvalitní provedení za velmi příznivou cenu. Objem slévacího "džbánku" je rovných 150 ml.
375.00 Kč

Gruzínský čaj - Gruzie Traditional 100g

Organické čaje | Černé čaje » Gruzie
Gruzínský čaj - Gruzie Traditional 100g
Doporučujeme! Velmi dobrý, originální čaj z nově obnovených zahrad v gruzínské oblasti Ozurgeti. Je zpracován jako celolistový čaj a dává nám zlatooranžový nálev s nasládlou, hladkou, jemnou medovou chutí s tóny sladu a karamelu. Čaj sklidila na své organické zahradě ve vesnici Likhauri pěstitelka Tamara Komeriki. Cena je za 100 g.
185.00 Kč

Turecký čaj Rize

Černé čaje » Turecko
Turecký čaj Rize
Kvalitní třída černého tureckého lámaného čaje z oblasti Rize, který dává nálev jasně červené barvy a vydatné chuti. Čaj se tradičně připravuje v samovaru a je servírován silně oslazený v malých skleničkách. Cena je za 400g originální balení.
200.00 Kč

Černý čaj aromatizovaný - MAGNOLIE 100g

Akční nabídka !!! | Černé čaje
Černý čaj aromatizovaný - MAGNOLIE 100g
Černý čaj ovoněný kvalitním francouzským esenciálním olejem. Tento čaj neobsahuje žádná chemická aromata, zvýrazňovače chuti či konzervanty. Lístky příjemně voní po magnolii se stopou čokolády a květů růže. Chuť je překvapivě elegantní, opět s převažujícími tóny magnolie, kakaa a růže, se stopou tmavého medu a koření, s příjemnou dochutí. Cena za 100g balení.
55.00 Kč 140.00 Kč
 
Stránky: | 1 |