Žluté čaje

Jako žlutý čaj bývá označován obvykle speciální čaj zpracovaný podobně jako zelený čaj (dříve tak byl označován zelený čaj odváděný císaři jako daň), ale s pomalejším procesem sušení, kde právě delší přítomnost vlhkosti způsobuje "žloutnutí" čajových lístků. Žluté čaje mívají velmi žluto-zelený vzhled, ale vůní i chutí se liší od zeleného i bílého čaje , avšak některé tóny v chuti mohou být podobné.

2015 Kuo Cun Yang Shen Bei Huang Cha - Žlutý čaj z Taiwanu

Nové zboží | Žluté čaje
Další z vysokohorských čajů zcela vybočujících z běžné nabídky tchajwanských čajů. Z přirozeně vedených zahrad pana Kuo, kde čajovníky rostou bez zásahu zemědělskou chemií. Čajové lístky byly po zavadnutí mírně zahřáty a poté zabaleny do látkových vaků a nerezových nádob k zapaření. Po šesti hodinách pan Kuo lístky roloval a nakonec dosušil. K tomuto běžnému postupu výroby žlutého čaje po pár měsících přidal několikahodinové pečení při teplotě 180 stupňů. Jedná se o raritní záležitost a neznáme jiného čajového pěstitele, který by v tchajwanských horách podobný styl čaje vyráběl. Velmi omezené množství. Cena za 50g balení.
355.00 Kč

2017 Huang Shan Mao Feng

Nové zboží | Čerstvé čaje 2017 | Zelené čaje | Žluté čaje
2017 Huang Shan Mao Feng
Ochmýřený vrcholek ze Žlutých hor. Pokud pojedete někdy do Číny, nechte si pár dní navíc a navštivte Žluté hory - Huang Shan, nebudete litovat! Strmá, větrem ohlazená skaliska, zahalená závojem mlh skýtají neuvěřitelné scenérie, lemované borovicemi jako vystřiženými z tradičních kaligrafií. A po náročném dni, v kouzelném městečku pod horami vychutnejte hořkosladký čaj z jižních svahů, který je v Číně téměř tak známý jako Dračí studna. Cena je za 50 g.
240.00 Kč
Stránky: | 1 |