Nové zboží

Darjeeling Gopaldhara Red Thunder Autumnal Flush 2017

Nové zboží | Černé čaje » Darjeeling
Darjeeling Gopaldhara Red Thunder Autumnal Flush 2017
Výborný Red Thunder z produkce naší oblíbené zahrady Gopaldhara. Lístky na tento čaj byly sklizeny v nejvyšších polohách zahrady, které se řadí mezi absolutně nejvyšší v celé oblasti Darjeelingu. Složení kultivarů AV2, P312 and B157 dává tušit krásný vzhled velkolistého čaje, velmi atraktivní, ovšem ne prvoplánové, ovocné aroma s nasládlou a sametově hladkou chutí, hloubku a hřejivě dlouhý aftertaste. Cena je za 50g.
195.00 Kč

2009 Bai Mu Dan Honey Aroma

Nové zboží | Bílé čaje
2009 Bai Mu Dan Honey Aroma
Mimořádně kvalitní a vzácný archivní bílý čaj Bílá Pivoňka. Tradičně zpracované lístky, které byly sušeny 72h ve stínu i na slunci. Čaj poté zrál v ideálních podmínkách 8 let, výsledkem je tmavší list s obsahem bíle ochmýřených tipsů, který vydává sladkou, květinovou vůni se stopami sladkých dřev, medu, kakaa a květin. Barva nálevu je oranžová až hnědá. Vůně je silnější, sladká, lehce pečená s příjemným dubovým a bylinným tónem, medová až květinová. Chuť je květinově až medově nasládlá, silnější, lehce pečená, velmi lehce vegetální a s velmi zajímavým sladce medovým a kakaovým tónem. Dozvuk je květinově nasládlý, kakaový, velmi příjemný a delší. Dozvuk zůstává dlouho v ústech a evokuje pocit tepla a aromatických bylinek s medovým tónem. Výborný čaj, který rozhodně stojí za vyzkoušení. Cena za 50g.
280.00 Kč

2014 Xiaguan Jia Ji Tuo Cha 100g

Nové zboží | Pu-erh » tuo cha | Pu-erh » zelený
2014 Xiaguan Jia Ji Tuo Cha 100g
Zelený puerh (tzv. Sheng) lisovaný do tvaru misky (hnízda) - odtud název Tuocha. Klasická receptura XiaGuan Tea Factory. Vysoce kvalitní, dobře rolovaný, středně dlouhý, olivově zelený list s dobrým podílem tipsů, slámově zelenavý nálev charakteristicky květově nasládlé, velmi výrazné, dosud lehce neusazené, velmi dobré chuti s typickými tóny vzácných dřev, typickými kouřovými a lehce bylinnými tóny. Čaj má potenciál v čase ještě dozrát, čímž dojde k uhlazení celkové chuti. Cena za jeden kousek vážící 100 g.
180.00 Kč

2017 Formosa Ruby Black Tea

Nové zboží | Černé čaje » Taiwan
2017 Formosa Ruby Black Tea
Vysoká třída tchajwanského černého čaje z rukou studenta legendy známé výrobou nejlepšího Ruby 18 na Tchajwanu, pana Lina, který praktikuje zásady ekologického zemědělství a šetrný přístup k přírodě. Krásný, velkolistý černý čaj s nasládlou chutí a typickým, svérazným aroma, připomínajícím mátu, koření, květiny a dlouho se v dochuti drží jeho melasovitá sladkost. Výborně se hodí na vícenálevovou přípravu. Cena za 50 g.
320.00 Kč

2017 Formosa Shan Lin Shi Oolong

Nové zboží | Oolongy » světlé | Oolongy » Taiwan (Formosa)
2017 Formosa Shan Lin Shi Oolong
Čajová plantáž se nachází v oblasti Yang Wan (oblast Shan Lin Xi) ve výšce okolo 1500 metrů. Kombinace geografických podmínek a klimatu (poměrně chladné počasí, vyznačující se častým střídáním deště, mlhy a sluníčka) je základem vysoce kvalitních čajů, avšak náročných na zpracování. V tomto případě se jedná o lehce oxidovaný a lehce pečený čaj. Barva připraveného nálevu je jasně žlutá. Vůně je plná, hladká, květinová s jemnými tóny bylinek. Chuť je velmi osvěžující, sladká, květinová, s delikátním bylinným až mléčným nádechem. Velmi příjemný čaj na pití, který zanechá příjemný pocit v ústech i dlouho po jeho vypití. Cena za 50 g.
285.00 Kč

2017 Gruzínský čaj od Ramize

Nové zboží | Černé čaje » Gruzie
2017 Gruzínský čaj od Ramize
Kompletně ručně zpracovaný černý čaj od Ramize, gruzínského farmáře, z květnové sklizně. Čaj vás ihned uchvátí svým pronikavým aroma. Tento čaj je v Česku k dostání již 8 let a své fanoušky si získal právem. Chuťově jde o bohatý čaj, který má tendenci se od sklizně příjemně vyvíjet. Na jaře převažují klasické medové a květové tóny. S podzimem se u čaje začínají v chuti i vůni objevovat šťavňatější tóny, které postupně sílí a doplňují jeho chuťové spektrum. Cena za 50 g.
140.00 Kč

2017 Vietnam Indochina Beauty

Nové zboží | Černé čaje » Vietnam
2017 Vietnam Indochina Beauty
...popis připravujeme... Cena za 50 g.
215.00 Kč

2017 Zhejiang Long Jing Semi-Wild - Dračí Studna

Zelené čaje | Nové zboží
2017 Zhejiang Long Jing Semi-Wild - Dračí Studna
Velmi dobrý zelený čaj z provincie Zhejiang, který je vyrobený z lístků keřů minimálně obdělávaných zahrad vedených v přirozeném režimu v kopcovité oblasti provincie Zhejiang, z druhé sklizně. Letošní verze zpracovala stejná rodina, jen na produkci dohlížel pan Wen Xingzhou. Nepovedl se tak krásný tvar lístků jako minulý rok, ale typická lehounká pečenost čaji zůstala, stejně jako hladký a delikátní nálev. Cena za 50 g.
175.00 Kč

2018 Formosa Ping Lin Dong Pian Baozhong - Jarní vánek

Nové zboží | Čerstvé čaje 2018 | Oolongy » světlé | Oolongy » Taiwan (Formosa)
2018 Formosa Ping Lin Dong Pian Baozhong - Jarní vánek
Velmi dobrý čaj z drobných lístků, které vyrašily při krátkém oteplení v zimních měsících, v období vegetativního klidu čajovníků. Sklizeň v tomto období je poměrně vzácná a ceněná z důvodu ojedinělého charakteru aroma čaje, který z ní pocházejí. Většinou jsou čaje z této sklizně svěží, delikátní, s jemným aroma podobobající se lehce oxidovaným horským oolongům. Tento čaj je však ponechaný k delšímu zavadání a o něco delší oxidaci než je zvykem a tak je chuť krásně plná a aroma velmi intenzivní s tóny připomínajícími květy jasmínu se stopami citrusů yuzu. Lístky pocházejí ze zahrad vedených v přirozeném režimu. Cena za 50g balení.
290.00 Kč

Darjeeling Jungpana Muscatel Wonder FTGFOP-1 Second Flush 2017 (bio)

Nové zboží | Organické čaje | Černé čaje » Darjeeling
Darjeeling Jungpana Muscatel Wonder FTGFOP-1 Second Flush 2017 (bio)
Skvělý čaj z jedné z našich nejoblíbenějších zahrad. Čaj byl zpracován koncem května, kdy v oblasti Darjeelingu právě začínala stávka Gurkhů za samostatnost. Běžně se čaje po zpracování posílají do suchých skladů v Kalkatě a odsud rovnou k zákazníkům, ale náš předem objednaný čaj musel zůstat na zahradě přes celé monzunové období. Po skončení nepokojů byl znovu přepečen a přebalen teprve poté poslán do ČR. Čaj má v suchém stavu velmi příjemné, výraznější aroma s jasně znatelným nedávným pečením. Po zalití čaj dává živý nálev zlatooranžové až zlatohnědé barvy. V chuti je výrazný, plný, spíše těžší s příjemnou rozbustnější texturou. V aroma se projevují tóny zralého až přezrálého ovoce a koření (vanilka), lehká navinulost a výraznější tóny hořké čokolády, které jsou znakem silnějšího pečení a vzdáleně připomínají tolik opěvovaný muskatel. Dochuť je velmi dlouhá a silná s minimální svíravostí. Cena za 50 g.
190.00 Kč

Nepal Guranse Oolong Autumnal Flush 2017 (bio)

Nové zboží | Organické čaje | Černé čaje » Nepál
Nepal Guranse Oolong Autumnal Flush 2017 (bio)
Částečně oxidovaný a ručně rolovaný čaj z organické zahrady v okrese Dhankuta. Ručně rolovaný, volný list hnědočerné barvy s vyšším obsahem stříbřitých tipsů. Patrné je velmi kvalitní zpracování a pečlivý sběr pouze dvou subtilních lístků a tipsu, evidentně inspirované tchajwanským polozeleným čajem Oriental Beauty. Výsledek je ovšem poměrně vzdálený předloze, ovšem velmi svébytný, odrážející vysokohorský charakter čajů z této oblasti. Nálev je tmavě oranžový, živoucí a jiskrný, v chuti je čaj středně těžký, s patrnou lehkou tříslovinou. V aroma je cítit hlavně ovoce (citrusy, pomeranče, mandarinky), květiny, lehká navinulost a stopa kouřovosti. Nasládlý ovocný dozvuk se však drži v dochuti poměrně dlouho. Cena za 50g.
155.00 Kč

Nilgiri Havukal Twirl Frost Tea 2018

Nové zboží | Čerstvé čaje 2018 | Černé čaje » Nilgiri
Exkluzivní, ručně rolovaný, velkolistý čaj ze zimní sklizně na jedné z nejlepších zahrad oblasti Modrých hor. Má pěkně zpracovaný, nepolámaný list s vyšším obsahem neporušených tipsů. Vyšší stupeň zavadnutí dává tušit svěží, živý charakter čaje. V suchém stavu vydávají lístky jemně nasládlé, spíše květinové, medové, navinulé aroma. Nálev je zlatožlutý až žlutooranžový, v chuti medově sladký, čistý a živý. V aroma cítíme květový med, jasmín, ovocné tóny citrusů, snad i koření. Dochuť je dlouhá, sladce třtinová, budící pozornost a vybízející k dalšímu zkoumání. Skvělý a okouzlující čaj určený spíše do gaiwanu, k přípravě na více nálevů. Zimní sklizeň v této oblasti dává velmi atraktivní, vysoce aromatické čaje. K dispozici velmi limitované množství. Cena za 25 g.
175.00 Kč

2016 Pai Mu Tan King AAA - Bílá pivoňka královská

Bílé čaje | Nové zboží
2016 Pai Mu Tan King AAA - Bílá pivoňka královská
Doporučujeme! Někdy také Bai Mu Dan King. Královská Bílá pivoňka' výběrové třídy. Tradičně zpracovaný bílý čaj nádherného stejnoměrného vzhledu s velmým podílem silných, bohatě bíle-ochmýřených tipsů. Čaj je zpracován z kultivaru 'Fu Ding Da Bai Hao' s více než 120-ti letou historií, který je obecně uznáván jako nejlepší pro výrobu bílých čajů, především díky jeho robustním tipsům. Vůně suchého listu je těžce květová s dominantním tónem posečené a usušené louky, nálev plné květově sladké chuti s tóny sušeného ovoce a trávy. Cena za 50g.
245.00 Kč

2016 Bai Hao Yin Zhen AA+ - Stříbrné jehličky

Bílé čaje | Nové zboží
2016 Bai Hao Yin Zhen AA+ - Stříbrné jehličky
Kompletně ručně zpracovaný bílý čaj, tradičně sušený 48 hodin - špičková kvalita. Stříbrné jehličky, které prozrazují krajinu svého původu neuvěřitelně lahodným náznakem peckovic s dlouhým pryskyřičným dozvukem. Lehounké ochmýřené lístky, lehounký nálev s nízkým obsahem kofeinu, příjemná osvěžující chuť a krásná omamná vůně rozhodně stojí za chvilku věnovanou přípravě. Cena je za 50 g.
395.00 Kč

Nepal Guranse Handrolled Floral Autumnal Flush 2017 (bio)

Nové zboží | Organické čaje | Černé čaje » Nepál
Nepal Guranse Handrolled Floral Autumnal Flush 2017 (bio)
Nádherný, ručně vyrobený čaj z organické zahrady v nepálské Dhankutě. Pouze dva lístky a čajový vrcholek jsou volně a úhledně srolovány a silněji oxidovány. Výsledkem je čaj, který nám po zalití dává živý, tmavě oranžový nálev se sametovou texturou, medově nasládlou chutí s tóny čokolády, zralého exotického ovoce a koření. Cena je za 50 g.
180.00 Kč

Nepal Guranse SFTGFOP-1 Autumnal Flush 2017 (bio)

Nové zboží | Organické čaje | Černé čaje » Nepál
Nepal Guranse SFTGFOP-1 Autumnal Flush 2017 (bio)
Příjemný podzimní čaj z organické zahrady v nepálské Dhankutě. Má zlatooranžovou barvu nálevu ovocnou vůni a výraznější nálev. Tato zahrada leží v nadmořeské výšce kolem 1800 m n. m. Cena za 50 g.
135.00 Kč

Skleněná konvice SIMAX 0,6 l

Nové zboží | Sklo
Skleněná konvice SIMAX 0,6 l
Vkusná, praktická a odolná konvice z varného skla o objemu 0,6 l. Je vhodná pro louhování čajů, neboť lístky i barva nálevu jsou pěkně vidět a víčko umožní udržet lístky pro další nálev déle v teple. Je vhodná na elektrický a plynový sporák. Vyrobeno z recyklovatelné skloviny bez kadmia a olova.
155.00 Kč
 
Stránky: | 1 |