Černé čaje - Assam

Čaje pocházející z indické oblasti Assam se dnes pěstují na obou březích řeky Brahmaputry. Jedná se o nejrozlehlejší oblast produkující černý čaj na světě. Údolí Brahmaputry se táhne 193 km na východ od Darjeelingu a hraničí s Čínou, Barmou a Bangladéšem. Pěstitelé se musí potýkat se značně vysokými srážkami od 2000 do 3000 mm ročně. Srážky jsou velmi nerovnoměrné a v období monzunových dešťů mohou dosáhnout až 255 – 300 mm denně. Tato „skleníková“ kombinace vlhkosti a tepla dává vzniknout unikátním čajům. Zdroj: Wikipedia

Assam Murphulani Summer Black Orthodox 2017

Nové zboží | Čerstvé čaje 2017 | Černé čaje » Assam
Assam Murphulani Summer Black Orthodox 2017
...popis připravujeme... Murphulani is a beautiful estate, with stunning landscapes. And it seems to us that the tea too, showcases this wonderfully, with a nice sheen to the leaves and an attractive scattering of golden tips. The liquor is lighter than the typical Assam. The malty taste forms the backbone but is offset by notes of citrus in the beginning and those of betel leaves in the finish. A great value buy for those who enjoy Assam tea. Cena za 50g.
95.00 Kč

Assam Mokalbari East STGFOP 2017

Čerstvé čaje 2017 | Černé čaje » Assam
Assam Mokalbari East STGFOP 2017
Výtečný čaj z jedné z nejlepších Ássamských zahrad, která se může chlubit velmi kvalitními, vlastními čajovníky typu clonal, které dávají čaji nádherný vzhled plný zlatavých tipsů. V chuti je plný, hutný a sytý s čistými tóny čokolády, medu a zralého ovoce. Cena za 50 g.
135.00 Kč

Assam Doomni CTC

Černé čaje » Assam
Assam Doomni CTC
Vysoká sorta nejoblíbenějšího čaje na indickém kontinentu. Čaj je zpracován metodou CTC (crush-tear-curl), což znamená, že zavadnutý lístek je ve speciálnim CTC roleru podrcen, natrhán a srolován do malých kuliček, šťáva z lístků, která se během tohoto procesu uvolní, je znovu k lístkům přidána, poté následuje fermentace a sušení. Výsledkem je čaj, který má hutný, aromatický nálev a plnou, robustnější chuť. Cena za 100g.
75.00 Kč
 
Stránky: | 1 |