Černé čaje - Dooars

Dooars je čajovou oblastí, která se rozprostírá na úpatí Himálají od břehů řeky Bráhmaputry na východě až po hranice s Bhútanem na západě. Překlad tohoto slova v místním jazyce je „brána“, což presně vystihuje její geografické umístění a historické poslání, kdy sloužila jako vstupní brána do Sikkimu, Darjeelingu a Bhútánu. V oblasti jsou rozlehlé subtropické pralesy, kde se nachází několik nádherných přírodních parků s panenskou přírodou plnou divoké zvěře a vzácných rostlin. Čajové zahrady zde založili Britové v sedmdesátých letech devatenáctého století a v současnosti je pěstování čaje pro místní obyvatelstvo nejdůležitějším zdrojem příjmů.

Dooars Oodlabari SFTGFOP-1 First Flush 2017

Akční nabídka !!! | Černé čaje » Dooars
Dooars Oodlabari SFTGFOP-1 First Flush 2017
Velmi pěkně zpracovaný orthodoxní čaj z oblasti Dooars, která leží na úpatí věhlasného Darjeelingu. Tento čaj pochází z keříků rostoucích v nadmořské výšce 170-350m.n.m. a po napití nás překvapí jeho příjemná, elegantní a svěží, šťavnatá chuť. Je zpracovaný na vysokým stupeň zavadnutí ve stylu himálajské první sklizně a nese všechny její charakteristiky. Cena za 50 g.
100.00 Kč 155.00 Kč

Nepal Himalayan Royal Handcrafted Tea Second Flush 2017

Černé čaje » Dooars
Nepal Himalayan Royal Handcrafted Tea Second Flush 2017
Vynikající čaj z oblasti Dhankuta ze zahrad Jun Chiyabari. Jedná se o velmi ojedinělý, ručně zpracovaný tipsový čaj s nádherně ušlechtilou, výjimečnou vůní s tóny medu a tropického ovoce s hladkou, elegantní, harmonickou chutí. V dozvuku se rozezní sladký tón opuncie. Tato zahrada je položena v oblasti Dhankuta, která byla čajovníky osázena na popud krále Birendry teprve koncem osmdesátých let minulého století a odkud pochází většina "speciálních a raritních čajů". Přímo tato zahrada pak byla založena v roce 2001. Cena za 50 g.
325.00 Kč
Stránky: | 1 |