Čerstvé čaje 2018 | Zelené čaje

2018 Lu An Gua Pian superior - Melounová semínka

Koupit!

Cena:  260.00 Kč
260.00
Množství:
tisk

Tento čaj pochází z oblasti Lu An v provincii An Hui. Je to jeden z deseti neznámějších čajů Číny. Zajímavostí je, že čaj je produkován pouze z čajových lístků, ale nikoli z tipsů(vrcholových pupenů). Lístky jsou smaragdově zelené, rovné a poměrně dlouhé. Příjemné květinové aroma s velmi osvěžující hebkou chutí. Při delším louhování může připomínat chuť Železné bohyně (Tie Guanyin). Cena je za 50g.

 

Oblast: Lu An, provincie An Hui, Čína

Doba sklizně: duben 2018


Lu An Gua Pian je bezpochyby jedním z nejlepších čajů okresu Lu'an v provincii An-chuej. Na to že se zde produkuje celá paleta špičkových zelených čajů už od dynastie Tang jde o poměrně velký úspěch. V roce 1982 získal ocenění China Tea Award a v roce 1988 China Food and Drink Award pro svoji osvěžující chuť a vysokou kvalitu.

"Melounová semínka" jsou unikátní tím že k jejich výrobě se používají pouze lístky (bez tipsů) a krom tvarování na pánvích postupují i krokem pečení. Počátky čaje jdou až k dynastii Tang a mistr Lu Yu jej ve své 'Klasické knize o čaji' popisuje jako "výjimečný čaj". Za dynastie Ming se odváděl k císařskému dvoru jako tzv. 'tribute tea'.

Melounová semínka - Lu An Gua Pian
Melounová semínka - Lu An Gua Pian
« zpět