Akční nabídka !!! | Korejské čaje

Jeju Malcha (Matcha) 40g

Koupit!

Cena:  165.00 Kč
235.00 Kč
165.00
Množství:
tisk

Malcha je korejská výslovnost čínských znaků pro "mletý/práškový čaj", které byly začleněny do korejského jazyka z čínštiny. V japonštině tento čaj známe jako čaj Matcha a čínsky Muocha. Tato Matcha pochází z ostrova Jeju (Čedžu), ležícího na jih od pevniny korejského poloostrova. Typická živá zelená barva má matcha jak v suchém stavu, tak i po zalití vodou a našlehání. Plná, hutná, vydatná, sladká, řízná vegetální chuť se stopou citrusu a pomerančové kůry. Velmi osvěžující a povzbuzující čaj. Cena je za 40 g.

 

Tradice mletí čaje je v Koreji, podobně jako v sousedním Japonsku, velmi dlouhá. Na jeho zpracování jsou používány ty nejkvalitnější čajové lístky, které jsou obzvláště šetrně zpracovány, velmi lehce sušeny a následně zbaveny listových vláken. Takto zpracovaný čaj se nazývá Tencha v korejštině Dencha. Dencha je poté mleta na kamenných pomalu se otáčejících mlýnech na velmi jemný, svou konzistencí křídu připomínající prášek, který má nádhernou živě zelenou až smaragdovou barvu.  Mletý čaj je často podáván při slavnostních příležitostech v podobném avšak méně okázalém stylu než právě v Japonsku. Někdy se podává namíchaná se sušeným ženšenem. Náš tip: skladujte matchu v ledničce.

 

Oblast: ostrov Jeju, Jižní Korea

Sklizeň: TeaMountain Co.

 

Tip na přípravu: 3 bambusové lžičky čašaku s práškovým čajem vložíme do vyhřáté čajové misky čavan, zalijeme 2 dcl 60°C horké vody a našleháme bambusovou metličkou časen. Získaný nápoj má smaragdově zelenou pěnu. 

Jeju Malcha (Matcha) 40g
Jeju Malcha (Matcha) 40g
Jeju Malcha (Matcha) 40g
« zpět