Korejské čaje

Korejská čajová produkce je poměrně malá a téměř veškeré čaje jsou určeny pro domácí trh a proto je velmi obtížné čaje přivézt.

2018 Hwangcha

Žluté čaje | Korejské čaje
2018 Hwangcha
Hwangcha znamená v korejštině žlutý čaj. Někdy se též používá název Balhyocha (Paryocha) - fermentovaný (oxidovaný) čaj. Suchý list je tvořen lehce rolovanými, dlouhými, jakoby drátkovitými listy poměrně tmavého vzhledu, sladce medové vůně s dřevitými a pryskyřičnými tóny. Nálev je zlatozelené barvy, sladce ovocné (liči) až medové chuti s pryskyřičnými tóny a velmi dlouhým a výrazným čokoládovým dozvukem. Cena je za 20 g.
420.00 Kč

2018 Nokcha Sejak (bio)

Nové zboží | Organické čaje | Korejské čaje
2018 Nokcha Sejak (bio)
Nok-cha neboli zelený čaj z jihokorejské oblasti Hadong, která se nachází jižně od slavného pohoří Jirisan. Nedaleko protéká řeka Sumdžin. Sejak je třetí sklizeň, která probíhá na přelomu dubna a května. Čaj pochází z polodivokých čajovníků a je zpracováván výhradně ručně. Suchý list je tvořen delšími, mírně rolovanými lístky tmavě zelené barvy a vydává sladce ovocnou až lehce čokoládovou vůni. Nálev jasné světle zelené barvy, svěží jásavé lehce trávovité a oříškové vůně a velmi vyrovnané, jemné, sladké až květinové chuti s dlouhým sladkým dozvukem. Cena za 50 g.
465.00 Kč
Stránky: | 1 |