Darjeeling Singel Summer Blossom FTGFOP-1 Second Flush 2022 (bio)

Pohled na tento čaj, který je bohatý na tipsy, je pohlazením pro oči. Ne nadarmo vzhled sypaného čaje nazývají místní degustátoři v profesionální hantýrce “bloom” neboli “květ”. Čaj je nejen pěkný na pohled, ale zároveň má plné a bohaté aroma, skvělou chuť a nutí vás stále usrkávat z šálku. Čaj doporučujeme jak na jednonálevou, tak na vícenálevovou přípravu v malé konvičce či gaiwanu. Je plný, hladký, s typicky druhosběrovým, zlatooranžovým nálevem a plnějším tělem. Aroma je květově ovocné s tóny sušeného ovoce a příjemně balzamickým aftertastem. Cena za 50 g.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 3311
395 Kč –31 % 270 Kč / ks
Kategorie: Černé čaje z Darjeelingu - Second Flush
Zahrada: Singel
Země: Indie
Zemědělství: Organic
Položka byla vyprodána…
Darjeeling Singel Summer Blossom FTGFOP-1 Second Flush
Akce Doporučujeme
395 Kč –31 %

Klasickou chuť Darjeelingu představují hlavně čaje z čajovníků typu china, drobného, ortodoxního vzhledu s menším podílem tipsů. Tipsy jsou u ortodoxních čajů jen jakousi krásnou ozdobou, sami o sobě nejsou nositelem chuti či intenzivního aroma. Ovšem pohled na čaj, který je na tipsy bohatý, bývá pohlazením pro oči. Ne nadarmo vzhled sypaného čaje nazývají místní degustátoři v profesionální hantýrce “bloom” neboli “květ”. Nejvíce tipsů mají tzv. klony, čajovníkové odrůdy, vyšlechtěné na zahradách z původních semen a dále šířené řízky (klony) pro své specifické vlastnosti – skvělou chuť, vzhled, aroma, odolnost vůči mrazům apod.

Krásnou kombinací pak bývá čaj, který je plný tipsů a zároveň má plné a bohaté aroma, skvělou chuť a nutí vás stále usrkávat z šálku. Náš čaj z organické zahrady Singel je právě tento případ a my ho můžeme doporučit jak na jednonálevou, tak na vícenálevovou přípravu v malé konvičce či gaiwanu. Je plný, hladký, s typicky druhosběrovým, zlatooranžovým nálevem a plnějším tělem. Aroma je květově ovocné s tóny sušeného ovoce a příjemně balzamickým aftertastem. Cena za 50 g.

 

Název: Darjeeling Singel Summer Blossom (FTGFOP-1-clonal, organic), lot no. DJ-47/22

Oblast: zahrada Singell leží okolo 1500 m n. m. v údolí Kurseong, Darjeeling, Indie

Sklizeň: začátek června 2022

Kultivar: AV2

 

Tip na přípravu: 7-8 g čaje zalijeme 500ml vroucí vody (100 °C) a louhujeme dle chuti až 3 minuty. Čaj se také hodí na vícenálevovu přípravu, v tom případě doporučujeme použít 4-5 g na 150 ml vroucí vody (100 °C) a postupně louhujte 40 s, 25 s a 30 s.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: