2023 Tai Mu Long Zhu jasmínový

Vyšší třída čaje zvaného "dračí perly", přírodně ovoněný květy jasmínu bez umělých esencí. Je fascinující. Jestli potřebujete zůstat vzhůru do tří ráno a ve tvůrčí náladě bez kávového dechu, hledáte toto. Cena je za 50 g.

Do 3 dnů
Kód: 35
265 Kč / ks
Kategorie: Jasmínové čaje
Hmotnost: 0.05 kg
Země: Čína

Vyšší třída čaje zvaného "dračí perly", přírodně ovoněný květy jasmínu bez umělých esencí. Je fascinující. Jestli potřebujete zůstat vzhůru do tří ráno a ve tvůrčí náladě bez kávového dechu, hledáte toto. Jarní sklizeň zeleného čaje z jihočínské provincie Guangxi. Časně z jara, na počátku března ručně sklízené vrcholové ochmýřené lístky svinuté do drobných pravidelných kuliček, to jsou slavné „Dračí perly“. Ty byly následně ovoněny čerstvými jasmínovými květy z podzimní sklizně opět v provincii Guangxi, které jsou vyhledávané pro svoji intenzivní a nasládlou vůni. Čaj byl za použití tradičních metod zpracován v poměru 1,5:1, což znamená že pro výrobu bylo postupně k navonění čaje použito 1,5kg jasmínových květů na 1kg čaje. Tímto postupem vznikají ty nejkvalitnější jasmínové čaje! Cena je za 50 g.

 

Oblast: čaj - Fuding, provincie Fujian, jasmín - provincie Guangxi, Čína

Sklizeň: 26. dubna 2023

 

Tip na přípravu: 12 dračích perel (3 g) na 200 ml vody vychladlé na 80 °C, louhujeme 2 minuty. Díky pevnému svinutí snese čaj vícero zalití.