80's Wenge Zao Xiang Shu Zhuan Cha 25g

Nestává se často, aby se naší v nabídce objevili téměř 40 let staré tmavé puerhy neboť je jich na trhu velmi poskrovnu, jejich cena je vysoká a ne vždy jejich chuť odpovídá. Nezřídka se jedná o padělky nebo čaje skladované v nevhodných podmínkách, které prostě pít nechcete. V případě tohoto čaje jsme však byli okouzleni už po prvním šálku. Kombinace mladých a starších (huang pian) lístků a dlouhá doba zrání dodala čaji na sladkosti a elegantnosti. Chuť je hladká, sametová, hutná. Čaj se krásně pije, aroma je ušlechtilé, nazrálé s jasným tónem cicimku čínského (jujuba), decentní, vzdálenou stopou ženšenu a čínské medicíny. Krásný archivní tmavý puerh za velmi přijatelnou cenu. Původní hmotnost cca 250g, nyní v "sypané" formě po 25 g.

Externí sklad
Kód: 869
575 Kč / ks
Kategorie: Tmavý (shu) pu-erh
Hmotnost: 0.025 kg
Země: Čína

Nestává se často, aby se naší v nabídce objevili téměř 40 let staré tmavé puerhy neboť je jich na trhu velmi poskrovnu, jejich cena je vysoká a ne vždy jejich chuť odpovídá. Nezřídka se jedná o padělky nebo čaje skladované v nevhodných podmínkách, které prostě pít nechcete. V případě tohoto čaje jsme však byli okouzleni už po prvním šálku. Kombinace mladých a starších (huang pian) lístků a dlouhá doba zrání dodala čaji na sladkosti a elegantnosti. Chuť je hladká, sametová, hutná. Čaj se krásně pije, aroma je ušlechtilé, nazrálé s jasným tónem cicimku čínského (jujuba), decentní, vzdálenou stopou ženšenu a čínské medicíny. Krásný archivní tmavý puerh za velmi přijatelnou cenu. Pro jeho přípravu doporučujeme použít větší množství čaje, aby co nejlépe vyniklo jeho unikátní aroma.

Obvykle se tento čaj nazývá “Cultural revolution Jujube Aroma Brick” neboli “Cihla vonící po jojobě z období kulturní revoluce”, protože se prodával v raných dobách. Jedná se v zásadě čajové výrobky z období kulturní revoluce (1966 ~ 1976). Na Tchajwanu se prý ale nehodilo používat termín “kulturní revoluce” a tak se místní obchodníci rozhodli, že pro prodej bude vhodnější používat jako časové období osmdesátá léta. Přesný důvod tohoto časování se nám ale vlastně úplně pochopit nepodařilo.  Od 80. let 20. století si tchajwanské společnosti objednávaly čaje puerh z Číny a všechny tyto čaje byly baleny společností Yunnan Branch of China Native Produce a Livestock Import and Export Corporation. Čaje byly vyráběny na základě objednávek od těchto společností v Menghai Tea Factory, Xiaguan Tea Factory nebo Kunming Tea Factory. Původní hmotnost cca 250g, nyní v "sypané" formě po 25 g.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: