Čajovník - Camellia Sinensis

Čaj se vyrábí z lístků čajovníku (latinsky Camellia sinensis), což je stálezelená rostlina s malými bílými kvítky. Mnoho lidí se mylně domnívá, že zelený a černý čaj pocházejí ze dvou různých rostlin, ale oba pochází z téže rostliny a liší se pouze způsobem zpracování. Systematika rodu čajovník (Camellia) není stále ustálená, jsou však rozeznávány 2 respektive 3 základní druhy (variety) čajovníku:

Čajovník čínský (Camellia sinensis var. sinensis)
Jedná se o keř s malými lístky, který nezastřihovaný dorůstá výšky až 5 m, běžně však 1 - 3 m. Jedna rostlina plodí po dobu až 100 let, což je dvojnásobek ostatních druhů. Kromě Číny tento druh najdeme zejména v Japonsku, na Taiwanu a také v indickém Darjeelingu.

Čajovník assámský 
(Camellia sinensis var. assamica)
Jedná se o strom dosahující výšky až 30 m, běžně však 10 - 15 m. Jeho listy jsou největší, a to v délce 10 - 20 cm a šířce 4 až 8 cm. Vysoká vlhkost vzduchu, průměrná teplota 29°C a vydatné dešťové srážky tvoří ideální podmínky pro assámský čajovník.

Čajovník indonéský (Camellia sinensis var. cambodi)
Této varietě čajovníku se nejlépe daří v nehostinných tropických, často hornatých, oblastech. Vydatný růst a tím vyšší produkce čaje je vykoupena nižší kvalitou.

Avšak kromě těchto 3 druhů dnes existuje nepřeberné množství (stovky až tisíce) vyšlechtěných kultivarů, pododrůd a klonů. Například v Japonsku se lze setkat s kultivary Benifuuki, Yabukita, Okumidori, Saemidori a mnoha dalšími.

Květ čajovníku 

Čajovník obecně roste nejlépe ve vyšších nadmořských výškách, ideálně kolem 1800 m n. m., kde má dostatek vlhkosti díky častým mlhám, které zároveň zabraňují nadměrnému přístupu slunečního svitu. Tím je zajištěn pozvolný vývoj listů a výhonků. Rostliny se při pěstování ořezávají na maximální výšku 1 metru, aby umožňovali snadné zacházení a sběr.

Při sběru se z keře odštipují pouze mladé koncové výhonky s maximálně 5 lístky. Pro lepší čaje jsou však sbírány pouze první dva lístky společně s výhonkem pokrytým bílým chmýřím, který je nejkvalitnější. Anglicky se nazývá tips. Takovýchto sběrů je v teplejších oblastech i několik v roce. Doba a počet sklizní čajových listů jsou závislé na klimatických podmínkách pěstitelských oblastí. Sklizeň běžně probíhá 4 - 5krát ročně u čajovníku čínského. Naproti tomu lístky assámského čajovníku mohou být v ideálních podmínkách sbírány každých 10 dnů.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení