Yerba Maté Taragui Molienda Brasilena 1000 g

Vysoce kvalitní silné listové yerba maté- Jedná se o jedno z mála yerba maté pocházejících z Argentiny, které je řezáno a sušeno způsobem podobným brazilské despaladě. Molienda má prořezané (vyfrézované) listy, proto ve směsi najdete jen málo listové žilnatiny a stopek. Po sklizni se skladuje 12 měsíců, kdy dochází k vyzrávání. Chuť je výraznější až hořká. Maté má lehkou kouřovou vůni tabáku, která je mírně spojená s vůní sušeného ovoce. Je bohaté na vitamíny skupiny B a obsah kofeinu je podobný hodnotám kofeinu v kávě. Cena za 1kg balení.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 1858
Značka: Taragui
355 Kč –18 % 290 Kč / ks
Kategorie: Specialitky
Země: Argentina
Položka byla vyprodána…
Yerba Maté Taragui Molienda Brasilena 1000 g
Akce
355 Kč –18 %

Vysoce kvalitní silné listové yerba maté- Jedná se o jedno z mála yerba maté pocházejících z Argentiny, které je řezáno a sušeno způsobem podobným brazilské despaladě. Molienda má prořezané (vyfrézované) listy, proto ve směsi najdete jen málo listové žilnatiny a stopek. Po sklizni se skladuje 12 měsíců, kdy dochází k vyzrávání. Chuť je výraznější až hořká. Maté má lehkou kouřovou vůni tabáku, která je mírně spojená s vůní sušeného ovoce. Je bohaté na vitamíny skupiny B a obsah kofeinu je podobný hodnotám kofeinu v kávě. Sleva z důvodu blížícího se data expirace - 08/2020. Cena za 1kg balení.

 

Tip na přípravu: Pokud nemáte kalabasu a bombillu, do konvice o objemu 500 ml vsypte 12-15 g maté a zalijte trochou vody o teplotě 20 - 30°C a nechejte lístky trochu nasáknout. Poté dolijte vodou o teplotě 70-80°C a louhujte přibližně 3-5 minut a slijte.

 

O značce Taragui

Argentinská značka Taragui patří mezi největší a nejstarší producenty maté s téměř stoletou historii. V současnosti působí pod záštitou Las Marias, největšího výrobce yerba mate v Argentině. Značka patří mezi inovátory v oboru – například v roce 1966 vyrobila první maté v klasickém čajovém sáčku a v roce 1994 uvedla první vzduchotěsné balení yerba maté na světě. 

V posledních letech se společnost nebývale silně hlásí k odpovědnému a udržitelnému hospodářství. I přesto, že Las Marias nakupuje až 50% své yerby od nezávislých zemědělců, všichni tito dodavatelé procházejí přísnou kontrolou, která předchází využití dětské práce. Továrna Establicimiento Las Marías je významným zaměstnavatelem v regionu a proaktivně se angažuje i v sociální a kulturní oblasti. Zakládá si na péči o své zaměstnance a místní obyvatele – kromě zřizování parků, škol, nebo sportovních areálů také zajišťuje pracovní příležitosti pro čerstvé absolventy.

Příprava Yerba Maté

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: