2024 Huang Shan Mao Feng Ye Sheng

Divoké ochmýřené vrcholky ze Žlutých hor - výborný svěží čerstvý bohatě tipsový zelený čaj z oblasti Žlutých hor v provincii Anhui. Čaj Huang Shan Mao Feng lze najít na mnoha seznamech nejlepších a nejznámějších čajů Číny. Jeho sláva jej předchází, a přitom se vyrábí teprve přibližně od roku 1860. Dnes se tento typ čaje, podobně jako čaje typu Long Jing, běžně vyrábí ve všech produkčních oblastech čaje v Číně. Ceny lepších originálních sort se však leckdy vyšplhají do neúměrných výšin. Tento čaj má nálev jemně zelené barvy, lehce bylinné vůně. Chuť je svěží, čerstvá, sladce bylinná, sládnoucí na patře. První sklizeň zahrady v tomto roce - k dispozici je proto pouze omezené množství. Cena je za 50 g.

Skladem (17 ks)
Kód: 296
275 Kč / ks
Kategorie: Zelené čaje - Čína
Hmotnost: 0.05 kg
Země: Čína
Huang Shan Mao Feng Ye Sheng
Novinka Doporučujeme

"Divoké ochmýřené vrcholky ze Žlutých hor" - výborný svěží čerstvý bohatě tipsový zelený čaj z oblasti Žlutých hor v provincii Anhui. Čaj Huang Shan Mao Feng lze najít na mnoha seznamech nejlepších a nejznámějších čajů Číny. Jeho sláva jej předchází, a přitom se vyrábí teprve přibližně od roku 1860. Dnes se tento typ čaje, podobně jako čaje typu Long Jing, běžně vyrábí ve všech produkčních oblastech čaje v Číně. Ceny lepších originálních sort se však leckdy vyšplhají do neúměrných výšin. Tento čaj má nálev jemně zelené barvy, lehce bylinné vůně. Chuť je svěží, čerstvá, sladce bylinná, sládnoucí na patře. První sklizeň zahrady v tomto roce - k dispozici je proto pouze omezené množství. Cena je za 50 g.

 


Název: Anhui Huang Shan Mao Feng Ye Sheng

Oblast: Huang Shan, provincie Anhui, Čína

Sklizeň: 18. dubna 2024

 

Staré čínské úsloví říká, že nejlepší čaje pochází z hor. A Žluté hory jsou ve světě čajů pojmem, jako například oblast Bordeaux mezi víny. Odtud pochází i čaj Huang Shan Mao Feng, kterému na žebříčku deseti nejpopulárnějších čajů Číny patří jedna z nejvyšších příček. V šálku je nálev typicky světlý a průzračný, zato v ústech je aroma intenzivní a osvěžující, se sladkou dlouhotrvající dochutí.

Huang Shan, Anhui

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: