2022 Gruzie Schvitobauri Wild White Tea

Není na světě moc míst, kde by zůstaly hektary zplaněných čajovníků, které zarostly lesem a sami se vlastně lesem staly. K tomu v nedotčené přírodě na dohled od zasněžených vrcholků divokých hor Malého a Velkého Kavkazu. Odtud, z oblasti Imereti pocházejí lístky na tento bílý čaj, který vyrábí farmář Tornike v prosté domácí čajové dílně, kterých najdete v této oblasti několik. Čaj by se dal zařadit do kategorie Gong Mei (dva lístky a tips). Po zalití nám dává jemný, lehký, ale plný, nasládlý nálev světlounké, zpočátku zelenožluté, později zlatožluté barvy. Aroma je jemné, příjemné, bylinně květové, lahodné. Hodí se jak na jednonálevovou přípravu, tak i do gaiwanu či malé konvičky na vícenálevovou přípravu, kdy se postupně rozvine do své hloubky a nevtíravé síly. Cena za 50g balení.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 181
265 Kč / ks
Kategorie: Bílé čaje
Hmotnost: 0.05 kg
Země: Gruzie
Zemědělství: Divoce rostoucí
Položka byla vyprodána…

Není na světě moc míst, kde by zůstaly hektary zplaněných čajovníků, které zarostly lesem a sami se vlastně lesem staly. K tomu v nedotčené přírodě na dohled od zasněžených vrcholků divokých hor Malého a Velkého Kavkazu. Odtud, z oblasti Guria pocházejí lístky na tento bílý čaj, který vyrábí farmář Dato v prosté domácí čajové dílně, kterých najdete v této oblasti několik. Čaj by se dal zařadit do kategorie Gong Mei (dva lístky a tips). Po zalití čaj dává jemný, lehký, ale plný, nasládlý nálev světlounké, z počátku zelenožluté, později zlatožluté barvy. Aroma je jemné, příjemné, bylinně květové, lahodné. Hodí se jak na jednonálevovou přípravu, tak i do gaiwanu či malé konvičky na vícenálevovou přípravu, kdy se postupně rozvine do své hloubky a nevtíravé síly. Cena za 50g balení.

 

Kultivar: původní čajovníky z čínských semen, které zplaněly a sami se dále semeny v lese rozmnožují, místní mu říkají tzv. Kimin a s největší pravděpodobností se jedná o Keemun

Doba sklizně: květen 2022

Oblast: Schvitobauri, Guria, Gruzie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: