2023 Huo Shan Huang Ya - Žluté poupě z pohoří Huo

Výběrová třída slavného žlutého čaje, tzv. "Žluté poupě z pohoří Huo". Čaj je vyráběn neobvyklou metodou, kdy ručně sklizené lístky z rané jarní sklizně jsou po krátkém zavadnutí a lehkém tvarování na čas zakryty dobře utěsněnou vlhkou látkou, aby následně byly rozprostřeny a sušeny horkým vzduchem. Krok se opakuje ještě jednou a listy se finálně dosuší při vyšší teplotě. Celistvý tips s jedním lístkem, světlé, stříbřitě zelené barvy, téměř nezkroucený, lehce nasládlé vůně. Elegantní, hluboký žlutý čaj s hebkou, sladkou, svěží, avšak nesvíravou chutí a vůní jarních kopřiv, trávy či zelených listů a osvěžující dochutí. Cena za 50 g.

Skladem (7 ks)
Kód: 686
330 Kč / ks
Kategorie: Žluté čaje
Hmotnost: 0.05 kg
Země: Čína

Výběrová třída slavného žlutého čaje, tzv. "Žluté poupě z pohoří Huo". Čaj je vyráběn neobvyklou metodou, kdy ručně sklizené lístky z rané jarní sklizně jsou po krátkém zavadnutí a lehkém tvarování na čas zakryty dobře utěsněnou vlhkou látkou, aby následně byly rozprostřeny a sušeny horkým vzduchem. Krok se opakuje ještě jednou a listy se finálně dosuší při vyšší teplotě. Celistvý tips s jedním lístkem, světlé, stříbřitě zelené barvy, téměř nezkroucený, lehce nasládlé vůně. Elegantní, hluboký žlutý čaj s hebkou, sladkou, svěží, avšak nesvíravou chutí a vůní jarních kopřiv, trávy či zelených listů a osvěžující dochutí. Dopřejte si šálek čaje, který byl za vlády dynastií Ming a Čching podáván na císařském dvoře. Cena za 50 g.

 

Oblast: Huo Shan, provincie Anhui, Čína

Sklizeň: duben 2023

Kultivar: Huoshan Jinjizhong

 

Tip na přípravu: do vyhřáté konvice vsypte 6 - 8 gramů čaje a přelijte 400 ml vody o teplotě 80-90°C, louhujte přibližně 2-3 minuty, možno znovu zalít.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: