2024 An Ji Bai Cha

Tento krásný ručně zpracovaný zelený čaj se pěstuje v oblasti An Ji, která se nachází na severu provincie Zhejiang. Před několika lety objevili tamní vesničané v horách tři velmi zvláštní čajovníky, jejichž výhonky brzy zjara měly barvu velmi bledou, až průsvitnou. Proto se mu říká "bílý čaj" (bai cha), jedná se však o čaj zelený, výjimečné kvality. Sklizeň začíná již na konci března a pro jeden kilogram sušeného čaje je potřeba 4 kilogramy čerstvých lístků. Pečlivě tříděné lístky tohoto speciálního čaje podávají světle zelený nálev, osvěžující a chladivé chuti. Těšit se můžete nejen na širokou škálu chutí, které překvapí vaše chuťové pohárky, ale i krásnou, smaragdově zelenou barvu čajových lístků. Cena je za 50g.

Skladem (9 ks)
Kód: 235
365 Kč / ks
Kategorie: Zelené čaje - Čína
Hmotnost: 0.05 kg
Země: Čína
An Ji Bai Cha
Doporučujeme

Tento krásný ručně zpracovaný zelený čaj se pěstuje v oblasti An Ji, která se nachází na severu provincie Zhejiang. Před několika lety objevili tamní vesničané v horách tři velmi zvláštní čajovníky, jejichž výhonky brzy zjara měly barvu velmi bledou, až průsvitnou. Proto se mu říká "bílý čaj" (bai cha), jedná se však o čaj zelený, výjimečné kvality. Sklizeň začíná již na konci března a pro jeden kilogram sušeného čaje je potřeba 4 kilogramy čerstvých lístků. Pečlivě tříděné lístky tohoto speciálního čaje podávají světle zelený nálev, osvěžující a chladivé chuti. Těšit se můžete nejen na širokou škálu chutí s vysokohorským charakterem, které překvapí vaše chuťové pohárky, ale i krásnou, smaragdově zelenou barvu čajových lístků. Cena je za 50g.

 

Kultivar: Bai Ye Yi Hao

Oblast: Tian Huang Ping, An Ji, provincie Zhejiang, Čína

Sklizeň: 12. dubna 2024

 

Čaj An Ji Bai Cha získal své jméno podle vesnice An ji v pohoří Mu Tchien, kde se nalézají plantáže tohoto skvělého zeleného čaje. Oblast s bambusovými lesy, oblaky, deštěm a úrodnou půdou zaručuje dokonalé místo pro pěstování tohoto jedinečného čaje. V čínštině slovo "Bai" znamená bílý, proto je čaj v angličtině známý také jako "An Ji White Tea" (Bílý čaj z An Ji), i když se jedná o čaj zelený. Označení bílý je odvozeno od tipsů, které jsou před zpracováním bílé. Staré čínské prameny hovoří o čajovníku s bledě bílými lístky, podobajícími se nefritu. Tento příběh se považoval pouze a legendu, až do 80. let 20. století, kdy se poblíž An Ji opravdu našel čajovník s bílými výhonky. Vědci se domnívali, že právě o tomto čajovníku se v pramenech píše. Čaj An Ji Bai Cha se vyrábí z tohoto konkrétního kultivaru, který nese označení Bai Ye Yi Hao. Lístky se obvykle sbírají počátkem jara, dříve než se vrcholové lístky zbarví dozelena. Čaj je bohatý na aminokyseliny - obsahuje jich téměř dvakrát více než jiné zelené čaje.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: