2022 Da Hong Pao Superior - Velké šarlatové roucho

Velké šarlatové roucho - jeden z nejlepších útesových (yancha) čajů přímo z kolébky všech oolongů - Wu Yi Shan. Na početných skalnatých útesech této oblasti rostou čaje, jež díky místnímu klimatu a kamenité půdě dostávají zvláštní rysy, které se později prohloubí tradičním zpracováním. Díky svým unikátním vlastnostem a chuti je Da Hong Pao často označován za 'Krále čajů'. Barva listů je tmavě hnědá, často s uhelným leskem. Chuť je vyvážená, vůně výrazná ale přesto jemná a příjemná a aftertaste dlouhý a sladký. Cena za 50g balení.
Skladem (4 ks)
Kód: 294
290 Kč / ks
Kategorie: Oolongy - Wu Yi
Hmotnost: 0.05 kg
Země: Čína

"Velké šarlatové roucho" - jeden z nejlepších útesových (yancha) čajů přímo z kolébky všech oolongů - Wu Yi Shan. Na početných skalnatých útesech této oblasti rostou čaje, jež díky místnímu klimatu a kamenité půdě dostávají zvláštní rysy, které se později prohloubí tradičním zpracováním. Díky svým unikátním vlastnostem a chuti je Da Hong Pao často označován za 'Krále čajů'. Barva listů je tmavě hnědá, často s uhelným leskem. Chuť je vyvážená, vůně výrazná ale přesto jemná a příjemná a aftertaste dlouhý a sladký. Cena za 50g balení.

 

Legenda vypráví o matce císaře z dynastie Tang, která byla vyléčena tímto čajem. Císař poté nechal čtyři čajovníky, z kterých byl čaj připraven, přikrýt velkými červenými rouchy. Čajovníky dodnes rostou na úpatí hory Wu Yi a jsou velmi uctívány. Z těchto čtyř čajovníků je každoročně vyroben necelý kilogram čaje. Cena takového čaje se může pohybovat v řádu miliónů dolarů. Ostatní čajovníky určené pro produkci čaje Da Hong Pao jsou vypěstovány ze zasazených větviček z původních keřů.

 

Oblast: malá rodinná farma ve vnitřní oblasti pohoří Wu Yi, provincie Fujian, Čína

Sklizeň: 20. května 2022

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: