Matcha Hatsumukashi 40g

Práškový čaj výborné kvality. Čaj matcha je používán téměř výhradně při japonském čajovém obřadu, někdy se také, i když spíše vzácně, můžeme setkat s přípravou bez náležitých formalit a s jeho popíjením jako běžného nápoje. Vzhledem k vyváženému poměru sladké a nahořklé chuti, která je ovšem v dochuti patrnější je vhodný pro přípravu Usucha („řídký čaj“). Tento čaj doporučujeme nejen začátečníkům, ale nezklame i zkušenějšího matchofila. Čajové lístky byly sklizeny v okolí města Uji. Cena za 40g balení.

Skladem (3 ks)
Kód: 362
670 Kč / ks
Kategorie: Zelené čaje - Japonsko
Hmotnost: 0.04 kg
Země: Japonsko

Práškový čaj výborné kvality. Čaj matcha je používán téměř výhradně při japonském čajovém obřadu, někdy se také, i když spíše vzácně, můžeme setkat s přípravou bez náležitých formalit a s jeho popíjením jako běžného nápoje. Vzhledem k vyváženému poměru sladké a nahořklé chuti, která je ovšem v dochuti patrnější je vhodný pro přípravu Usucha („řídký čaj“). Tento čaj doporučujeme nejen začátečníkům, ale nezklame i zkušenějšího matchofila. Cena za 40g balení.

 

Oblast: Uji, prefektura Kyoto, Japonsko
Sklizeň: jaro (Ichibancha) 2023

 

Všechny naše čaje matcha jsou objednávány v pravidelných intervalech tak, aby doba od mletí nebyla delší než dva měsíce.