2006 Nanjian Feng Huang Sheng Pu-erh Tuo Cha 100g

Již pěkně prozrálý zelený puerh (tzv. sheng puerh) lisovaný do tvaru misky (hnízda) - odtud název Tuocha. Použité lístky, pravidelného tvaru, pocházejí z oblasti Simao z časné jarní sklizně roku 2006, pevně slisované. Po zalití je nálev jasně žlutý se silnou vůní, překvapivě osvěžující a sladnoucím aftertastem na patře. Cena za jeden kousek vážící 100 g.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 954
375 Kč / ks
Kategorie: Světlý (sheng) pu-erh
Hmotnost: 0.1 kg
Země: Čína
Položka byla vyprodána…

Již pěkně prozrálý zelený puerh (tzv. sheng puerh) lisovaný do tvaru misky (hnízda) - odtud název Tuocha. Pevně slisované lístky, pravidelného tvaru, pocházejí z oblasti Dali z jarní sklizně roku 2006. Po zalití je nálev jasně žlutý se silnou vůní, překvapivě osvěžující a sládnoucím aftertastem na patře. Cena za jeden kousek vážící 100 g.

 

Oblast: Dali, provincie Yunnan, Čína

Sklizeň: jaro 2006

Výrobce: Nanjian Tea Factory

 

Tip na přípravu: Pro oddělení lístků z pevně slisované tuo chy doporučujeme ostrý nožík. Buďte ale opatrní! Čaj vsypte do menší konvičky nebo gaiwanu a jednou lístky horkou vodou propláchněte - tzv. nultý nálev. Poté zalijte vroucí vodou a slijte po 5 - 30 vteřinách, podle toho jak silný nálev máte rádi. Zelený pu-erh snese opravdu mnoho nálevů. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: