2023 Long Jing Xi Hu superior - Dračí studna od Západního jezera

Slovutný čaj mocné tradice, pocházející z oblasti Xi Hu nedaleko městečka Lung Ching v provincii Zhejiang. Ručně zpracován. Nedá se s jiným splést díky své jemné a čisté, avšak specifické chuti s úchvatným dozvukem. Údajně nejlepší, pokud je zalit vodou z legendárního pramene zvaného Tygří pramen kdesi hluboko v Číně. Cena je za 50g.

Skladem (6 ks)
Kód: 62
240 Kč –20 % 192 Kč / ks
Kategorie: Zelené čaje - Čína
Hmotnost: 0.05 kg
Země: Čína
Zemědělství: Šetrné zemědělství
Long Jing Xi Hu superior - Dračí studna od Západního jezera
Akce
240 Kč –20 %

Long Jing neboli Dračí studna je slovutný čaj mocné tradice, pocházející z oblasti Xi Hu nedaleko městečka Lung Ching v provincii Zhejiang. Ručně zpracován. Nedá se s jiným splést díky své jemné a čisté, avšak specifické chuti s úchvatným dozvukem. údajně nejlepší, pokud je zalit vodou z legendárního pramene zvaného Tygří pramen kdesi hluboko v Číně. Cena je za 50g.

 

Název: Long Jing Xi Hu superior, případně Lung Ching Xi Hu superior

Výslovnost: [lung ťing si chu]

Oblast: Xi Hu, Zhejiang, Čína

Sklizeň: 5. května 2023

 

Tip na přípravu: Do předem vyhřáté skleněné konvičky vsypte přibližně 8 gramů čaje a zalijte 400 ml vody o teplotě 80 - 85 °C, konvici nepřikrývejte víčkem. Louhujte 2-3 minuty dle chuti. Takto lze připravit jeden až tři nálevy. Můžete jej ale vyzkoušet i do gaiwanu, kdy použijete 6g čaje na 150ml a louhujte postupně 20s, 15s, 25s, 40s, 2min.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: