Kvalita čajových lístků

Kvalita čaje závisí na použité části rostliny. Jednotlivé lístky na výhonku větvičky čajovníku jsou v obchodním styku i v odborné literatuře označovány postupně od vrcholového pupenu takto:

listkyVrchol výhonku - Tzv. tips jsou listové pupeny porostlé stříbřitě bílými chloupky, které při fermentačním procesu zlátnou (odtud někdy název zlatový či zlatavý tips - golden tips). Čaje s obsahem tipsů se označují adjektivy Flowery, Golden Flowery a Tippy Golden Flowery.

První list - Je nejmladší a tedy nejbohatší na cenné látky. Nazývá se Orange Pekoe (OP). Spolu se zlatavými výhonky poskytuje nejlepší čaje.

Druhý list - Je označován jako Pekoe (P). Poskytuje dobrý čaj střední jakosti. Pro výrobu kvalitních čajů jsou sbírány právě první dva lístky a vrcholek výhonku, v Číně je užíván termín "mao feng".

Třetí list - Označuje se jako Pekoe Souchong (PS). Je to čaj horší kvality, obsahuje velké listy a velké množství stopek.

Čtvrtý list - Souchong (S).

Pátý list - Congu (C) - tento a souchong dávají málo kvalitní čaje. Congu se k nám na trh prakticky nedostává. Pozor - v některých oblastech severní Číny se slovem congu naopak označují čaje vysoce kvalitní.

 


Zejména u exportních černých čajů z Indie (např. oblasti Darjeeling, Assam, Dooars), Nepálu a Srí Lanky se užívá tohoto druhu značení:

Listový čaj (Whole leaf tea)
SFTGFOP - Special Finest Tippy Golden Flowery Orange Pekoe
FTGFOP - Finest Tippy Golden Flowery Orange Pekoe
TGFOP - Tippy Golden Flowery Orange Pekoe
TFOP - Tippy Flowery Orange Pekoe
GFOP - Golden Flowery Orange Pekoe
FOP - Flowery Orange Pekoe
OP - Orange Pekoe
FP - Flowery Pekoe
P - Pekoe

Někdy se lze ještě u tohoto označení setkat s číslem jedna, značící jistý mezistupeň, resp. o půl stupně vyšší třídu. (např. FTGFOP-1)

Zlomkový lámaný (Broken)
TGFBOP - Tippy Golden Flowery Broken Orange Pekoe
TGBOP - Tippy Golden Broken Orange Pekoe
GFBOP - Golden Flowery Broken Orange Pekoe
TBOP - Tippy Broken Orange Pekoe
GBOP - Golden Broken Orange Pekoe
FBOP - Flowery Broken Orange Pekoe
BOP - Broken Orange Pekoe
BP - Broken Pekoe
BPS - Broken Pekoe Souchong
PS - Pekoe Souchong
S - Souchong

A dále ještě rozlišujeme zkratky pro Drtě (Fannings) a Prach (Dust), avšak prakticky se jedná o značení pro málo kvalitní čaje, které typicky najdeme v sáčkových čajích. Čaje typu CTC (kde CTC je označení pro metodu zpracování čajových lístků, konkrétně crush-tear-curl) jsou kapitola sama o sobě, o tom ale zas příště.

různé druhy čajů

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení