Late 80's Xiaguan Ban Zhen Jin San Kuai Sheng Puerh Cha 25g

Legendární čaj, kterému se někdy říká “Tibetský plamen” (zřejmě jako předklad slov Norbu Mebar) jehož produkce sahá až do roku 1941. Chuť čaje je hladká, sladká, intenzivní, krásně vyzrálá, s typickou “zhang xiang” (“kafrová” vůně), dlouhotrvající, ušlechtilá. Legenda mezi sheng puerhy, která určitě stojí za ochutnání. Původní “houba” cca 250g, nyní v "sypané" formě po 25 g.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 885
530 Kč / ks
Kategorie: Světlý (sheng) pu-erh
Hmotnost: 0.025 kg
Země: Čína
Položka byla vyprodána…

Legendární čaj, kterému se někdy říká “Tibetský plamen” (zřejmě jako předklad slov Norbu Mebar) jehož produkce sahá až do roku 1941, kdy se v továrně Xia Guan začal čaj ve tvaru “houby” vyrábět jako pocta světskému vládci Tibetu – Pančhenlamovi, který byl považován za živoucího Buddhu. V padesátých letech “houbu” vystřídala cihla (z důvodů technologické náročnosti a nedostatku pracovní síly)a protože byl pančhenlama považován za symbol feudalismu, nebyla již dále dávána do souvislost s ním. Technologie výroby “tibetské houby” byla téměř zapomenuta a teprve na přímou žádost 10. pančhenlamy v roce 1986 (který objednal 15 tun tohoto čaje) se továrna Xia Guan k její produkci opět vrátila. Právě z doby pozdních osmdesátých let je tento čaj. Bohužel jsme se dostali opět pouze k jeho “rozlámané” podobě (cena “houby” by byla mnohem vyšší), čaj tedy není v podobě kompaktní “houby”, ale je rozdělený na menší kusy, které byly archivované ve velké keramické zásobnici. Tento proces rozdrobení hnízd, cihel nebo koláčů se u puerhů často aplikuje (dne už v menší míře než v minulosti), aby čaje lépe “vyvětraly” a vyzrály a zbavily se čerstvého aroma fermentace. Stávají se tak rychleji pitelné a dobře “stárnou”.

Chuť čaje je hladká, sladká, intenzivní, krásně vyzrálá, s typickou “zhang xiang” (“kafrová” vůně), dlouhotrvající, ušlechtilá. Legenda mezi sheng puerhy, která určitě stojí za ochutnání. Původní “houba” cca 250g, nyní v sypané formě po 25 g.

 

Továrna: Xiaguan Tea Factory

Oblast: Menghai, Yunnan, Čína

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: