2023 Vietnam Indochina Beauty

Tento čaj je solidní zástupce tzv. orientální krásky. Čaje, jehož charakteristickým rysem je typická mírně kyselkavá (nezralé ovoce) a medově sladká vůně i chuť. Tento charakter je způsobem poškozením lístků hmyzem. Lístky se tomuto napadení brání vylučováním enzymů, které se poté při zpracování promění v lahodné chuťové tóny. Tento typ čaje je nejtypičtější pro Taiwan, nicméně producenti využívají podobné metody i v dalších zemích. Tato konkrétní kráska má drobnější, ale hezky zpracované lístky, které ihned po zahřátí svou vůní slibují plnou a svěží chuť. Čaj obsahuje poměrně velký podíl i ještě nerozbalených ochmýřených lístků, takzvaných tipsů, které mu dodávají velmi příjemnou sladkost. Cena za 50 g.

Skladem (8 ks)
Kód: 603
180 Kč / ks
Kategorie: Oolongy - Ostatní
Hmotnost: 0.05 kg
Země: Vietnam
Vietnam Indochina Beauty
Novinka

Tento čaj je solidní zástupce tzv. orientální krásky. Čaje, jehož charakteristickým rysem je typická mírně kyselkavá (nezralé ovoce) a medově sladká vůně i chuť. Tento charakter je způsobem poškozením lístků hmyzem. Lístky se tomuto napadení brání vylučováním enzymů, které se poté při zpracování promění v lahodné chuťové tóny. Tento typ čaje je nejtypičtější pro Taiwan, nicméně producenti využívají podobné metody i v dalších zemích. 

Drobné kroucené lístky, které jsou krásně barevné, celek hraje barvami, listy do zlaté, stříbrné, zelené, hnědavé. Vůně suchého listu hraje mnohými prvky, v celku je cítit lehká bylinná kořeněnost. Základem je nakyslo-sladká vůně s nádechem sena, bylin a ořechů. Po zalití nás osloví ovocno-kořeněná složka, v pozadí náznak dřevin a ořechu. Základem vůně je tropické ovoce. Nálev je jiskrně žluto zlatavý. V chuti je čaj plný a energický, dominantou je pestrá kompozice chutí, avšak s příjemně vyváženou skladbou ovocitosti a kořenitosti, dochuť je příjemná a dlouhotrvající. Cena za 50 g.

 

Doba sklizně: listopad 2023

Oblast: oblast Bản Bo, provincie Lai Chau, Vietnam

Kultivar: Kim tuyen (vietnamská varianta vycházející z taiwanského kultivaru Jin Shuan)

 

Tip na přípravu: Při přípravě tohoto čaje se používá oproti jiným oolongům chladnější voda. Okolo 85 °C. První nálev se louhuje na dobu jedné minuty. Při dalším nálevu se přidává doba louhování vždy o 10 sekund déle oproti předchozímu nálevu. Tímto způsobem je čaj možno zalít několikrát.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: