2023 Formosa Beipu Oriental Beauty - Orientální kráska 25g

Opravdu špičková třída tohoto proslulého čaje z ostrova Taiwan s okouzlujícím jménem Oriental Beauty - Východní (Orientální) kráska. Čaj s okouzlující vůní jemně nedofermentovaného čaje připomínající med, květinový nektar a zralé ovoce právě spadlé ze stromů v podzimní zahradě. Říká se, že právě z tohoto čaje vychází technologie zpracování indických darjeelingů. Barvou i silou nápoje připomene spíše čaje červené. Zářivě oranžový nápoj pohladí Váš krk, zanechá sladkost ovoce v ústech, vzpomínky na podzimní úrodu na patře a zahřeje Vaši duši. Nespočetné množství nálevů. Cena za 25 g.

Skladem (3 ks)
Kód: 398
265 Kč / ks
Kategorie: Tmavé oolongy z Taiwanu
Hmotnost: 0.025 kg
Země: Taiwan
Formosa Pinglin Oriental Beauty - Orientální kráska
Doporučujeme

Opravdu špičková třída tohoto proslulého čaje z ostrova Taiwan s okouzlujícím jménem Oriental Beauty - Východní (Orientální) kráska. Čaj s okouzlující vůní jemně nedofermentovaného čaje připomínající med, květinový nektar a zralé ovoce právě spadlé ze stromů v podzimní zahradě. Říká se, že právě z tohoto čaje vychází technologie zpracování indických darjeelingů. Barvou i silou nápoje připomene spíše čaje červené. Zářivě oranžový nápoj pohladí Váš krk, zanechá sladkost ovoce v ústech, vzpomínky na podzimní úrodu na patře a zahřeje Vaši duši. Nespočetné množství nálevů.

Lístky pro výrobu této Oriental Beauty byly pečlivě sbírány na plantážích nedaleko města Beipu, v kraji Hsinchu. Nadmořská výška plantáží je okolo 500 metrů. Jedná se o více oxidovaný čaj, kdy stupeň oxidace je kolem 70 – 80%. Barva nálevu je jantarová, oranžově-hnědá. Vůně nálevu je příjemně sladká, ovocná (zralé ovoce), jemně medová. Chuť nálevu je hladká, sladce medová, ovocná (zralé ovoce). Dozvuk je delší, sladce medový. Cena za 25 g.

 

Sklizeň: 7. srpna 2023

Kultivar: Chin Shin Dapan

Oblast: okolí města Beipuoblast Hsinchu, Taiwan

 

Tip na přípravu: Při přípravě tohoto čaje se používá oproti jiným oolongům chladnější voda. Okolo 85 °C. První nálev se louhuje na dobu jedné minuty. Při dalším nálevu se přidává doba louhování vždy o 10 sekund déle oproti předchozímu nálevu. Tímto způsobem je čaj možno zalít minimálně 5 - 7 krát.

 

Jedná se o výjimečně dobrý čaj, který je znám zejména pro svoji přirozenou a charakteristickou chuť. Pro tento čaj se používá spousta názvů. Mezi nejznámější patří Oriental Beauty, Baihao oolong, Orientální kráska, Kráska z východu, Dong Fang Mei Ren. Oblast pěstování tohoto čaje je velká. Zahrnuje oblasti v okolí měst Hsinchu, Beipu, Er Mei, Taoyuan a Miaoli. Na mnoha místech Taiwanu, ale i v zahraničí se vyrábí velké množství odvozenin tohoto čaje.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: