2022 Formosa Lu Ye Winter Hong Oolong

V oblasti Taitung, poblíž městečka Lu Ye, které se nachází mezi dvěma horskými masivy na jihovýchodě Tchajwanu se vyrábí “hong oolong”, silně oxidovaný a středně pečený čaj, jehož proceduru představil Taiwan Research and Experimental Station v roce 2007 jako nový styl čaje, který se hodí právě pro tuto oblast. Klima je zde pro pěstování čaje velmi příznivé a mnoho farmářů tu vede své zahrady v přirozeném režimu. Nálev je typický pro hong oolong, tmavě zlatooranžový, jasný a živý. V chuti je plný, příjemný, nasládlý a hladký. V aroma v prvních nálevech dominuje med a ovoce a celkový dojem z něho je příjemný, hřejivý a sametový. Cena je za 50 g.

Položka byla vyprodána…
Na objednávku
Kód: 83
220 Kč / ks
Kategorie: Tmavé oolongy z Taiwanu
Hmotnost: 0.05 kg
Země: Taiwan
Zemědělství: Šetrné zemědělství
Položka byla vyprodána…

V oblasti Taitung, poblíž městečka Lu Ye, které se nachází mezi dvěma horskými masivy na jihovýchodě Tchajwanu se vyrábí “Hong Oolong”, silně oxidovaný a středně pečený čaj, jehož proceduru představil Taiwan Research and Experimental Station v roce 2007 jako nový styl čaje, který se hodí právě pro tuto oblast. Klima je zde pro pěstování čaje velmi příznivé a mnoho farmářů tu vede své zahrady v přirozeném režimu. Nálev je typický pro Hong Oolong, tmavě zlatooranžový, jasný a živý. V chuti je plný, příjemný, nasládlý a hladký. V aroma v prvních nálevech dominuje med a ovoce a celkový dojem z něho je příjemný, hřejivý a sametový. Cena je za 50 g.

 

Oblast: městečko Lu Ye, Ying Xiang, oblast Taitung, Taiwan

Kultivar: Wu Yi

Doba sklizně: listopad 2022

 

Tip na přípravu: Jako u většiny podobných oolongů, používáme 4-5g čaje na 125 ml vody o teplotě 95 stupňů. Vícero nálevů je samozřejmostí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: