2022 Kabu Sencha Saemidori Premium (bio)

Výborná, částečně stíněná Sencha z horské oblasti Kirishima z organických zahrad u města Makizono. Sladkost stíněných čajů Gyokuro se zde snoubí se svěžestí a živostí typickou pro čaje Sencha. V tomto čaji je velmi pěkně patrná stopa hlubšího napaření, které mu dodává hloubku a sladkost a podtrhuje tak charakter kultivaru Saemidori. Ve spojení s decentní sladkostí, výraznější chutí umami a s aroma čerstvě posečené trávy a květin se jedná o ideální čaj pro všechny milovníky japonského zeleného čaje. Cena za 50 g.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 389
305 Kč / ks
Kategorie: Zelené čaje - Japonsko
Hmotnost: 0.05 kg
Země: Japonsko
Zemědělství: Organic
Položka byla vyprodána…

Na některých japonských zahradách se čajovníky, ze kterých se vyrábí zelený čaj Sencha na několik dnů zastíní. V čaji se omezí tvorba katechinů na úkor aminokyselin, což se v chuti projeví vyšší sladkostí a chutí umami. V tomto případě se jedná o výbornou, částečně stíněnou Senchu z horské oblasti Kirishima z organických zahrad u města Makizono. Sladkost stíněných čajů Gyokuro se zde snoubí se svěžestí a živostí typickou pro čaje Sencha. V tomto čaji je velmi pěkně patrná stopa hlubšího napaření, které mu dodává hloubku a sladkost a podtrhuje tak charakter kultivaru Saemidori. Ve spojení s decentní sladkostí, výraznější chutí umami a s aroma čerstvě posečené trávy a květin se jedná o ideální čaj pro všechny milovníky japonského zeleného čaje. Bonusem tohoto čaje je původ na zahradách, které operují v čistém režimu. Cena za 50 g.

 

Oblast: Makizono, Kirishima, prefektura Kagoshima, Japonsko

Kultivar: Saemidori

Doba sklizně: Ichibancha (první sklizeň 2022)

 

Tip na přípravu: Při přípravě do velké konvičky doporučujeme použít přibližně 6-8 g čaje na 500 ml vody o teplotě 70 °C a první nálev louhovat 1,5 minuty a druhý přibližně 3 minuty. Při přípravě na více nálevů doporučujeme zvolit dávkování 5 g na 150 ml vody o teplotě 70 °C a louhovat první nálev 1 minutu a druhý nálev 1,5 minuty a třetí nálev až 3 minuty.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: