2022 Formosa Wuyi Hong Shui Oolong 100g

Do stogramových koláčků lisovaný taiwanský oolong pocházející z čajovníku kultivaru Wuyi. Jeho původ je možné dohledat až do bájného pohoří Wuyi v jihočínské provincii Fujian, odkud na Taiwan přišla většina čínských přistěhovalců. Čajovníky byly pěstovány na farmě pana Yu, který hospodaří v harmonickém souladu s přírodou a nepoužívá žádné chemické prostředky k hubení škůdců či na podporu růstu. Pevněji lisovaný, poměrně velký, mírně oxidovaný suchý list tmavší kovově zelené barvy a příjemně smetanové, jemně štiplavé vůně. Nálev světlé, zlatavě zelené barvy, intenzivní, sladce ovocné jemně kořeněné chuti s nasládlým hedvábně hebkým pocitem v ústech a dlouhým dozvukem sladkého dřeva a stopou anýzu. Uvedená cena je za jeden 100g kousek.

Položka byla vyprodána…
Na objednávku
Kód: 322
990 Kč / ks
Kategorie: Světlé oolongy z Taiwanu
Hmotnost: 0.1 kg
Země: Čína
Položka byla vyprodána…

Do stogramových koláčků lisovaný taiwanský oolong pocházející z čajovníku kultivaru Wuyi. Jeho původ je možné dohledat až do bájného pohoří Wuyi v jihočínské provincii Fujian, odkud na Taiwan přišla většina čínských přistěhovalců. Čajovníky byly pěstovány na farmě pana Yu, který hospodaří v harmonickém souladu s přírodou a nepoužívá žádné chemické prostředky k hubení škůdců či na podporu růstu. Pevněji lisovaný, poměrně velký, mírně oxidovaný (30 - 40%) suchý list tmavší kovově zelené barvy a příjemně smetanové, jemně štiplavé vůně. Nálev světlé, zlatavě zelené barvy, intenzivní, sladce ovocné jemně kořeněné chuti s nasládlým hedvábně hebkým pocitem v ústech a dlouhým dozvukem sladkého dřeva a stopou anýzu. Uvedená cena je za jeden 100g kousek.

 

Kultivar: Wuyi

Doba sklizně: květen 2022, pečeno v červnu a následně lisováno v červenci 2022

Oblast: zahrady pana Yu v nadmořské výšce 300 - 400 m n. m., Ming Jian, Nantou County, Taiwan

 

Tip na přípravu: Doporučujeme čaj připravovat v malém množství vody cca 150 ml. Do vyhřáté konvičky vložíme cca 3-4 g čaje a zalijeme vodou o teplotě 85 °C a provedeme nultý oplachovací nálev. První nálev louhujeme 1-1,5 minuty, poté slijeme do šálku. To můžeme mnohokrát opakovat až do doby, kdy nám čaj chutná. Při dalších nálevech pozvolna zvyšujeme teplotu i dobu louhování.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: