2020 Kukicha Honyama 100g

Výborná sorta stonkového čaje, který vzniká tříděním čajů Sencha a Kabusé. Tento čaj ocení především milovníci těžších, plných a sytých čajů, v tomto případě také s lehce dřevitou, příjemně sladkou chutí a nádhernou svěžestí. Velmi příjemný čaj vhodný k popíjení při každodenních činnostech, který však jistě uspokojí i znalce japonských čajů. Lístky byly sklizeny ve vyhlášené čajové oblasti Honyama v Šizuoce a letos je čaj balen do parádních japonských obalů. Cena je za 100 g.
Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 482
360 Kč / ks
Kategorie: Zelené čaje - Japonsko
Hmotnost: 0.1 kg
Země: Japonsko
Položka byla vyprodána…

Výborná sorta stonkového čaje, který vzniká tříděním čajů sencha a kabusé. Tento čaj ocení především milovnící těžších, plných a sytých čajů, v tomto případě také s lehce dřevitou, příjemně sladkou chutí a nádhernou svěžestí. Velmi příjemný čaj vhodný k popíjení při každodenních činnostech, který však jistě uspokojí i znalce japonských čajů. Cena je za 100 g.

 

Sklizeň: Ichibancha (první jarní sklizeň) 2020

Oblast: ooblast Honyama, prefektura Shizuoka, Japonsko

Kultivar: více kultivarů

 

Tip na přípravu: 6-8 g čaje na 500 ml, zalijeme vodou o teplotě 70 °C a louhujeme cca 2 minuty, z čaje je poté možné udělat ještě druhý nálev, který louhujeme 3 minuty. Pro přípravu v menší konvičce či gaiwanu použijeme 4-5 g čaje na 150 ml, opět zalijeme vodou o teplotě 70 °C a louhujeme postupně 1 min, 20 vteřin a 2 minuty.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: