Nepal Kalapani White Lotus Autumnal Flush 2023

Bílý čaj z podzimní sklizně zahrady Kalapani ležící ve východním Nepálu, v hornaté oblasti Ilam. Světlý, nepatrně oxidovaný, jen lehce podélně rolovaný suchý list zeleno stříbrné barvy a delikátní bylinné vůně. Světle zelený čirý nálev, jemné svěží bylinné chuti s tóny květového nektaru a borovicové pryskyřice. Cena za 50 g.

Skladem (11 ks)
Kód: 3470
195 Kč / ks
Kategorie: Nepál - Bílé čaje
Hmotnost: 0.05 kg
Země: Nepál
Zemědělství: Organic
Nepal Kalapani White Lotus Autumnal Flush
Novinka

Bílý čaj z podzimní sklizně zahrady Kalapani ležící ve východním Nepálu, v hornaté oblasti Ilam na samém východě země u hranic s Darjeelingem ve výšce 1750 m n. m. na rozloze 0,35 hektaru. Jde o poměrně mladý (17 let) projekt místní rodiny z etnika Rai. Zpracovaný čaj pochází částečně z produkce této malé rodinné zahrady a částečně od okolních farmářů. Světlý, nepatrně oxidovaný, jen lehce podélně rolovaný suchý list zeleno stříbrné barvy a delikátní bylinné vůně. Světle zelený čirý nálev, jemné svěží bylinné chuti s tóny květového nektaru a borovicové pryskyřice. Cena za 50 g.

 

Název: Nepal Kalapani White Lotus Autumnal Flush, KPT 61 / 2023

Doba sklizně: podzim 2023

Oblast: zahrada Kalapani v nadmořské výšce okolo 1800 m n. m., Chari Bhanjang, Taplejung, Nepál

 

 

Tip na přípravu: Použijte 5–6 g čajových lístků na 500 ml vody prošlé varem a zchladlé na 85–90 °C, louhujte 2–3 minuty. S dobou louhování, teplotou vody i množstvím použitých čajových lístků neváhejte experimentovat. Čaj je možné také připravit v gaiwanu. 5 g čajových lístků na 150 ml vody prošlé varem a zchladlé na 85–90 ᵒC, louhujte 20 vteřin. V dalších nálevech 30, 40 a 60 vteřin.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: