2022 Wuyishan Shui Hsien - Vodní víla z Wuyi

Dobrá základní třída čaje Shui Hsien pocházející z oblasti Wuyishan. Lístky byly po otrhání usušeny, rolovány, fermentovány, dosušeny a na závěr byl čaj vícekrát pečen. Nálev je oranžovohnědý až měděný. Čaj je proslulý svojí chutí po orchidejích, jenž dlouho zůstává v ústech. Těší se oblibě v jihovýchodní Číně, kde se podává po ránu nebo k pozdní nedělní snídani. Čaj vydrží vícero nálevů, přičemž oceníte zejména postupně sládnoucí aftertaste. Cena za 50g balení.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 499
145 Kč / ks
Kategorie: Oolongy - Wu Yi
Hmotnost: 0.05 kg
Země: Čína
Položka byla vyprodána…

Dobrá zákadní třída čaje Shui Hsien pocházející z oblasti Wuyishan. Lístky byly po otrhání usušeny, rolovány, fermentovány, dosušeny a na závěr byl čaj vícekrát pečen. Nálev je oranžovohnědý až měděný. Čaj je proslulý svojí chutí po orchidejích, jenž dlouho zůstává v ústech. Těší se oblibě v jihovýchodní Číně, kde se podává po ránu nebo k pozdní nedělní snídani. Čaj vydrží vícero nálevů, přičemž oceníte zejména postupně sládnoucí aftertaste. Cena za 50g balení.

 

Shui Xian – spojením dvou čínských znaků(shui - voda) a (xian - duch, nesmrtelný) se označuje květina v Česku známá jako Narcis, tyto znaky v tomto kontextu nemohou být přeloženy zvlášť, a proto u nás velmi rozšířený překlad 'Vodní víla' je již od počátku vlastně nesprávný, ale to nebrání v jeho používání i díky své poetičnosti.

 

Oblast: oblast Wuyishan, provincie Fujian, Čína

Doba sklizně: přelom dubna a května 2022

 

Tip na přípravu: Útesové oolongy jsou ideální na vícenálevovou přípravu. Vsypte 8 g do předem vyhřáté konvičky o objemu 250 - 300ml a proveďte rychlý nultý nálev pro opláchnutí lístků. Následně znovu zalijte vodou o teplotě 100 °C a louhujte necelou minutu. Další nálevy postupně slévejte po 45, 60 a 90 vteřinách. Čaj lze také připravovat ve velké konvičce, cca 7 - 9g na 500 ml zalijte vodou o teplotě 100°C a louhujte dle chuti, možno zalít i opakovaně. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: