2021 Formosa Jin Shuan Oolong

Lehce oxidovaný oolong kultivaru Jin Xuan, který je znám také pod názvem Zlatá lilie, nebo jako Mléčný oolong. Na Taiwanu je veden pod číslem 12. Jedná se o čajovou odrůdu vypěstovanou na Taiwanu a oficiálně registrovanou v roce 1981. Konkrétně tento čaj byl pěstovaný v nadmořské výšce 300 - 350 m v kraji Nantou u městečka Ming Jian na západě ostrova Taiwan. Lehká 15% oxidace listu, tradiční pevné rolování do drobných kuliček tmavší zelené barvy a sladce smetanové vůně. Čirý, světle zelený nálev intenzivní květinové vůně (ovocné stromy, jabloně) se stopou citrusů a pryskyřice (řecká masticha), hebké smetanové chuti se sladkou vanilkou v dozvuku. Cena za 50 g.

Skladem
Kód: 440
205 Kč / ks
Kategorie: Světlé oolongy z Taiwanu
Hmotnost: 0.05 kg
Země: Taiwan
Formosa Jin Shuan Oolong
Novinka

Lehce oxidovaný oolong kultivaru Jin Xuan, který je znám také pod názvem Zlatá lilie, nebo jako Mléčný oolong. Na Taiwanu je veden pod číslem 12. Jedná se o čajovou odrůdu vypěstovanou na Taiwanu a oficiálně registrovanou v roce 1981. Konkrétně tento čaj byl pěstovaný v nadmořské výšce 300 - 350 m v kraji Nantou u městečka Ming Jian na západě ostrova Taiwan. Čaj byl vypěstován a zpracován panem Caiem, který pěstuje čaje v režimu Natural Farming v souladu s okolní přírodou bez použití chemických hnojiv či pesticidů. Lehká 15% oxidace listu, tradiční pevné rolování do drobných kuliček tmavší zelené barvy a sladce smetanové vůně. Čirý, světle zelený nálev intenzivní květinové vůně (ovocné stromy, jabloně) se stopou citrusů a pryskyřice (řecká masticha), hebké smetanové chuti se sladkou vanilkou v dozvuku. Cena za 50 g.

 

Kutlivar: Jin Shuan (Jinxuan), (TTES12, Golden Daylilly), no. 12
Oblast: Nantou, Taiwan (Formosa)
Sklizeň: květen 2021

 

Tip na přípravu: Do předem vyhřáté konvičky nebo gaiwanu vložte množství čajových lístků tak, aby na konvičku o objemu 150ml připadlo kolem 4 - 6 gramů čaje. (Množství čaje by nemělo být příliš velké, neboť při přípravě čaje se lístky rozvinou tak, že zaberou větší množství obsahu konvičky. Pokud by bylo lístků v konvici hodně, neměly by prostor se dostatečně rozvinout). Zalijte čaj vodou o teplotě 100 °C. První (nultý) nálev se okamžitě slévá. Není určený k pití. Je ideální k tomu, aby se lístky v konvičce opláchly a "probudily". Znovu zalijte lístky vodou o stejné teplotě a nechte louhovat okolo 50 vteřin. Poté nálev slijte do připravené nádoby, popřípadě přímo do šálků. Čaj opět zalijte vodou o stejné teplotě. I druhé zalití vyžaduje louhování kolem padesáti sekund. Od třetího nálevu přidávejte čas na louhování vždy o 10 až 15 vteřin. Tímto způsobem jste schopni připravit kolem čtyř chuťově plných nálevů.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: