2023 Formosa Shimen Oriental Beauty (bio) 25g

Vyhlášený polozelený tchajwanský čaj s vysokým obsahem tipsů, silněji oxidovaný (cca 85%) s krásnými ovocnými tóny v chuti. Výtečný čaj, který vás překvapí svým exkluzivním vzhledem a bohatým až opojným aroma, kde převládají tóny květin, citrusů, koření, ušlechtilých dřev a medu. Lístky byly před sklizní napadeny drobným hmyzem Jacobiasca Formosana, kterému rostlina přirozeně čelí produkcí obranných látek, které se poté odrazí ve výsledném bohatém aroma tohoto čaje. Cena za 25 g.

Skladem (2 ks)
Kód: 470
280 Kč / ks
Kategorie: Tmavé oolongy z Taiwanu
Hmotnost: 0.025 kg
Země: Taiwan
Zemědělství: Organic
Formosa Shimen Oriental Beauty (bio)
Doporučujeme

Vyhlášený polozelený tchajwanský čaj s vysokým obsahem tipsů, silněji oxidovaný (cca 85%) s krásnými ovocnými tóny v chuti. Výtečný čaj, který vás překvapí svým exkluzivním vzhledem a bohatým až opojným aroma, kde převládají tóny květin, citrusů, koření, ušlechtilých dřev a medu. Lístky byly před sklizní napadeny drobným hmyzem Jacobiasca Formosana, kterému rostlina přirozeně čelí produkcí obranných látek, které se poté odrazí ve výsledném bohatém aroma tohoto čaje.

Sběr i zpracování tohoto čaje je extrémně náročné a jeho popularita jak na Taiwanu, tak na pevninské Číně velmi stoupla, což se bohužel projevuje v dlouhodobém trendu růstu ceny tohoto čaje a není výjimkou, že se tyto čaje prodávají v cenách dosahujících desetitisíce až stovky tisíc (za vítěze či čaj se zlatým oceněním). Když jsme objevili tento skvost u našeho kamaráda, zaradovali jsme se, že vám budeme moci představit čaj se skvělým aroma i chutí za přijatelnou cenu a navíc z organicky vedené zahrady. Velmi doporučujeme, neboť v této cenové kategorii se jedná o krásný čaj. Cena za 25 g.

 

Tip na přípravu: Při přípravě tohoto čaje se používá oproti jiným oolongům chladnější voda. Okolo 85 °C. První nálev se louhuje na dobu jedné minuty. Při dalším nálevu se přidává doba louhování vždy o 10 sekund déle oproti předchozímu nálevu. Tímto způsobem je čaj možno zalít minimálně 5 - 7 krát.

 

Název: Shimen Dong Fang Mei Ren “Oriental Beauty” Oolong

Doba sklizně: červen 2023

Kultivar: Chin Shin Da Xiao

Oblast: Caoli, Shimen, Tchajwan