2021 Formosa Shimen Oriental Beauty Competition Grade (bio) 25g

Vyhlášený polozelený tchajwanský čaj s vysokým obsahem tipsů, silněji oxidovaný (cca 85%) s krásnými ovocnými tóny v chuti. Výtečný čaj, který vás překvapí svým exkluzivním vzhledem a bohatým až opojným aroma, kde převládají tóny květin, citrusů, koření, ušlechtilých dřev a medu. Lístky byly před sklizní napadeny drobným hmyzem Jacobiasca Formosana, kterému rostlina přirozeně čelí produkcí obranných látek, které se poté odrazí ve výsledném bohatém aroma tohoto čaje. Cena za 25 g.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 470
280 Kč / ks
Kategorie: Tmavé oolongy z Taiwanu
Hmotnost: 0.025 kg
Země: Taiwan
Zemědělství: Organic
Položka byla vyprodána…
Formosa Shimen Oriental Beauty Competition Grade (bio)
Doporučujeme

Vyhlášený polozelený tchajwanský čaj s vysokým obsahem tipsů, silněji oxidovaný (cca 85%) s krásnými ovocnými tóny v chuti. Výtečný čaj, který vás překvapí svým exkluzivním vzhledem a bohatým až opojným aroma, kde převládají tóny květin, citrusů, koření, ušlechtilých dřev a medu. Lístky byly před sklizní napadeny drobným hmyzem Jacobiasca Formosana, kterému rostlina přirozeně čelí produkcí obranných látek, které se poté odrazí ve výsledném bohatém aroma tohoto čaje.

Sběr i zpracování tohoto čaje je extrémně náročné a jeho popularita jak na Tchajwanu, tak na pevninské Číně velmi stoupla, což se bohužel projevuje v dlouhodobém trendu růstu ceny tohoto čaje a není výjimkou, že se tyto čaje prodávají v cenách dosahujících desetitisíce až stovky tisíc (za vítěze či čaj se zlatým oceněním). Když jsme objevili tento skvost, zaradovali jsme se, že vám budeme moci představit soutěžní čaj se skvělým aroma i chutí za přijatelnou cenu a navíc z organicky vedené zahrady. Tento čaj obdržel v soutěži jeden kvítek, což je sice ocenění nejnižší, ale důvodem byl spíše vzhled, který se odlišuje od soutěžního standardu, ale chuť i aroma odpovídá čajům vyšší kvality. Cena za 25 g.

 

Název: Shimen Dong Fang Mei Ren “Oriental Beauty” Oolong – competition grade

 

Oblast: Caoli, Shimen, Tchajwan

Sklizeň: červenec 2021

Kultivar: Chin Shin Da Xiao

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: