Ceylon Nuwara Eliya Inverness OP-1 100g

Čaj z výše položené zahrady Kenilworth na Srí Lance (1900 m n. m.) ležící na hranicích provincií Dimbula a Nuwara Eliya. Tradičně zpracovaný suchý list tmavé rudohnědé barvy, plné oxidace a příjemné ovocně dřevité vůně. Jiskrně rudý nálev řízné ovocné chuti se sladkými tóny medu a exotického koření. Typický vysokohorský čaj z ostrova Cejlon. Cena je za 100 g.

Skladem (4 ks)
Kód: 414
165 Kč / ks
Kategorie: Černé čaje - Ceylon
Hmotnost: 0.1 kg
Země: Srí Lanka
Oblast: zahrada Inverness, provincie Dimbula/Nuwara Eliya, Srí Lanka

Čaj z nejvýše položené zahrady Inverness na Srí Lance (1900 m n. m.) ležící na hranicích provincií Dimbula a Nuwara Eliya. Tradičně zpracovaný suchý list tmavé rudohnědé barvy, plné oxidace a příjemné ovocně dřevité vůně. Jiskrně rudý nálev řízné ovocné chuti se sladkými tóny medu a exotického koření. Typický vysokohorský čaj z ostrova Cejlon. Cena je za 100 g.

 

Oblast: zahrada Inverness leží ve výšce 1900 m n. m., v oblasti Nuwara Eliya, oblast Dimbula/Nuwara Eliya, Srí Lanka

Sklizeň: léto 2023

 

Tip na přípravu: 4 čajové lžičky (15 g) čaje na 1 l vody prošlé varem o teplotě 100 °C, louhujeme 2 - 3 minuty.

 

Oblast Nuwara Eliya, která má chladné klima a úžasné panoramatické výhledy na údolí, louky, hory a svěží zelené čajové plantáže, se nazývá podle nejvyššího města na Srí Lance. Nuwara Eliya je známá také jako „Malá Anglie“, vždy byla oblíbenou atrakcí v kopcovité oblasti. Britští plantážníci zde budovali domy podobné typickým starým anglickým vesnicím, kde nechyběla pošta, golfové hřiště s 18 jamkami a dokonce i dostihové závodiště; snad aby jim to připomínalo Anglii. A to by nebyli angličané, aby zde nezačali pěstovat čaj.

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: