2023 Formosa Red Jade White Tea 30g

Tuto tchajwanskou čajovou specialitu ocení zejména ti, kteří hledají něco netypického. Už samotný název trochu mate - jde o červený nebo bílý čaj? Vyrábí se totiž z kultivaru čajovníku TTES-18 (Hong Yu), který byl speciálně vypěstován na červené čaje. Tentokrát se z něj však rozhodli udělat čaj bílý, avšak oxidovaný (10 %). Každý nálev v sobě nese kvalitu jak červeného, tak bílého čaje, sbíraného navíc na konci zimy, a dohromady vytváří něco zcela neznámého a překvapivého. Cena za 30 g.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 793
225 Kč / ks
Kategorie: Bílé čaje
Hmotnost: 0.025 kg
Země: Taiwan
Položka byla vyprodána…

Tuto tchajwanskou čajovou specialitu ocení zejména ti, kteří hledají něco netypického. Už samotný název trochu mate - jde o červený nebo bílý čaj? Vyrábí se totiž z kultivaru čajovníku TTES-18 (Hong Yu), který byl speciálně vypěstován na červené čaje. Tentokrát se z něj však rozhodli udělat čaj bílý, avšak oxidovaný (10 %). Každý nálev v sobě nese kvalitu jak červeného, tak bílého čaje, sbíraného navíc na konci zimy, a dohromady vytváří něco zcela neznámého a překvapivého.

Ručně sklízený tips se dvěma lístky se po sklizení nechává 2-3 hodiny zavadnout. Poté se čaj usuší na pánvi a nechá se po dobu jednoho měsíce odpočívat, až pak je finálně dosušen, díky tomu získá tmavou barvu i přesto, že se jedná o bílý čaj.

Lístky jsou podlouhlé tmavě hnědé barvy s nasládlou, lehce karamelovou vůní a stopou mentolu. Nálev medové barvy s vůní kafru a mandlí. V chuti lze vystopovat širké spektrum tónů: mandle, kafr, kaštany, rozinky, mléko, chladivý efekt v ústech. To vše zakončené dlouhotrvajícím aftertastem se stopami kávy, jasmínu a exotických květin. Cena za 30 g.

 

Doba sklizně: březen 2023 (Pre Qing Ming)

Kultivar: Hong Yu (TTES-18)

Oblast: oblast Ming Jian, Nantou County, Taiwan (Formosa)

 

Tip na přípravu: doporučujeme čaj připravovat v malém množství vody cca 1,5 dcl. Do vyhřáté konvičky vložíme cca 3 g čaje a zalijeme převařenou vodou o teplotě 85°C. Louhujeme 1-1,5 minuty, poté slijeme do šálku. To můžeme mnohokrát opakovat až do doby, kdy nám čaj chutná. Při dalších nálevech pozvolna zvyšujeme teplotu i dobu louhování.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: