2023 Formosa Songbolin Oolong

Oblast Songbo leží nedaleko města Mingjian. Je vyhlášenou lokalitou pro pěstování čaje. Díky kvalitní půdě a počasí se zde pěstují čaje vynikající kvality. Tentokrát se jedná o pečený oolong. Již suchý list uchvátí svoji příjemnou vůní. Ta je velmi intenzivní, příjemně sladká. Vnímat lze ovocnou vůni - švestky. Barva nálevu je pak tmavě žlutohnědá. Chuť je robustní, dosti plná, nasládlá. Ucítíte lehce kávovité až pražené tóny, které jsou v kombinaci s příjemnými ovocnými tóny (švestka). Dozvuk je déle trvající s příjemnými pečenými až lehce trpkými tóny. Cena za 50g balení.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 506
240 Kč / ks
Kategorie: Světlé oolongy z Taiwanu
Hmotnost: 0.05 kg
Země: Taiwan
Zemědělství: Šetrné zemědělství
Položka byla vyprodána…

Oblast Songbo leží nedaleko města Mingjian. Je vyhlášenou lokalitou pro pěstování čaje. Díky kvalitní půdě a počasí se zde pěstují čaje vynikající kvality. Tentokrát se jedná o lehce oxidovaný (30%) a středně pečený (40%) oolong ze zahrad, kde farmář dbá na to, aby péče o čajové keříky a pozdější sběr a zpracování splňovaly ty nejvyšší požadavky na kvalitu čaje (organic tea). Již suchý list uchvátí svoji příjemnou vůní. Ta je velmi intenzivní, příjemně sladká. Vnímat lze ovocnou vůni - švestky. Barva nálevu je pak tmavě žlutohnědá. Chuť je robustní, dosti plná, nasládlá. Ucítíte lehce kávovité až pražené tóny, které jsou v kombinaci s příjemnými ovocnými tóny (švestka). Dozvuk je déle trvající s příjemnými pečenými až lehce trpkými tóny. Cena za 50g balení.

 

Název: Formosa Song Bo Chang Qing Oolong

Kultivar: Si Ji Chun

Oblast: Songbolin, Ming Jian, okres Nantou, Taiwan

Sklizeň: září 2023

 

Tip na přípravu: Oolongy jsou ideální čaje pro vícenálevovou přípravu, vzhledem k tomu, že pevně svinuté lístky postupně uvolňují svou chuť a aroma. Pro přípravu tohoto čaje vsypte 4 - 5g čaje do vyhřáté konvičky či gaiwanu, proveďte tzv. nultý oplachovací nálev a následně zalijte 150ml 100 °C vody a louhujte postupně 60 s, 45 s, 60 s, 90 s.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: