2023 Long Jing Da Fo - Dračí studna 25g

Rovnoměrné drobné tipsy a lístky mají krásně světle zelenou barvu. Jedná se o kultivar Longjing #43 z oblasti Xinchang v Zhejiangu. Čaje typu Long Jing z oblasti Xin Chang nesou přízvisko Da Fo (doslova "Velký Buddha") podle místního chrámu a hory Velkého Buddhy. Oblast Xin Chang leží v provincii Zhejiang a přestože se zde čaje typu Dračí studny produkují již poměrně dlouho, oblast byla teprve nedávno uznána jako oficiální producent tohoto slavného čaje. Místní čaje se navíc rok od roku stávají oblíbenější a stoupají na ceně i kvalitě. Konkrétně tento čaj je příjemně svěží a hladký, až smetanově jemný. Typicky těžší květinové vůně orchidejí, charakteristické plné chuti bez svíravosti s jemným, delikátním aftertastem který v ústech doznívá velmi dlouho. Cena je za 25 g.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 34
295 Kč / ks
Kategorie: Zelené čaje - Čína
Hmotnost: 0.025 kg
Země: Čína
Položka byla vyprodána…
Long Jing Da Fo - Dračí studna
Doporučujeme

Rovnoměrné drobné tipsy a lístky mají krásně světle zelenou barvu. Jedná se o kultivar Longjing #43 z oblasti Xinchang v Zhejiangu. Čaje typu Long Jing z oblasti Xin Chang nesou přízvisko Da Fo (doslova "Velký Buddha") podle místního chrámu a hory Velkého Buddhy. Oblast Xin Chang leží v provincii Zhejiang a přestože se zde čaje typu Dračí studny produkují již poměrně dlouho, oblast byla teprve nedávno uznána jako oficiální producent tohoto slavného čaje. Místní čaje se navíc rok od roku stávají oblíbenější a stoupají na ceně i kvalitě. Mírné, zatažené a deštivé zimní klima v Hangzhou přispívá k jemnosti a sladkosti čaje. Tipsy a lístky se po sběru upraží na speciální wok pánvi, což ještě více podtrhne hořkosladkost čaje a dodá čaji charakteristické "pražené kaštanové" aroma. Konkrétně tento čaj je příjemně svěží a hladký, až smetanově jemný. Typicky těžší květinové vůně orchidejí, charakteristické plné chuti bez svíravosti s jemným, delikátním aftertastem který v ústech doznívá velmi dlouho. Cena je za 25 g.

 

Doba sklizně: 23. března 2023 (Ming Qian Cha)

Kultivar: Longjing #43 (Xin Shu)

Oblast: zahrada leží v 400 m n. m. na úpatí hory Da Fo v oblasti Xinchang, Hangzhou, provincie Zhejiang, Čína

 

Termín "Ming Qian Cha" se uvádí u čajů z nejcennějších brzkých sklizní roku kdy raší první lístky nejvyšší kvality. Doslova značí čaje sklizené před svátkem jara Qing Ming (začátek dubna).

 

Tip na přípravu: Doporučený způsob přípravy čaje Dračí studna je použít přibližně 4 nebo 5 gramů čaje na 250 ml vody a přípravu provádět přímo ve skleněném šálku. Ačkoli někteří dávají přednost mírnému propláchnutí prvního nálevu, nejběžnějším způsobem je lístky NEoplachovat. Použijte vodu o teplotě asi 80 - 90 °C (může být i chladnější) a louhujte před pitím 1 až 2 minuty. Jakmile upijete čaj do poloviny, dolijte další horkou vodu a naplňte šálek až po vrch. Tento postup lze několikrát opakovat, většinou se zachová původní chuť čaje. Filtr není potřeba a mnozí rádi ochutnají i přímo jemné lístky. Nicméně doporučujeme experimentovat s množstvím lístků, množstvím vody a dobou louhování, abyste dosáhli preferované intenzity nálevu, která Vám vyhovuje.

Jak rozpoznat varietu Longjing #43?

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: