2020 Fujian Mao Feng

Čerstvý zelený čaj z jarní sklizně z malé rodinné farmy v pohoří Tai Mu ležící v oblasti Fu Ding v provincii Fujian. Čaj je typickým zástupcem čajů typu Mao Feng - list sestává z větší části z lístků plně rozvinutých se slušným podílem tipsů. Vzhled suchého listu je jednotný, barva spíše tmavší, kvalita opravdu velmi dobrá. Vůně suchého listu je poměrně silná, výrazně ovocně (až do přezrálého tropického ovoce) sladká se stopou čerstvě posekané trávy a vlašských ořechů. Chuť nálevu je v těle silná, velmi plná a v charakteru spíše sladká, dominuje jí široké spektrum těžších ovocných tónů s podtóny lučních květů a čerstvě posečené trávy. Cena za 50 g.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 539
145 Kč / ks
Kategorie: Zelené čaje - Čína
Hmotnost: 0.05 kg
Země: Čína
Položka byla vyprodána…

Čerstvý zelený čaj z jarní sklizně z malé rodinné farmy v pohoří Tai Mu ležící v oblasti Fu Ding v provincii Fujian. Lístky na výrobu tohoto čaje pocházejí z kultivaru Fu Yun nr. 6, z něhož se obvykle produkují červené čaje jako např. Jin Jun Mei, což čaji dává zcela svébytný a nezaměnitelný charakter. Čaj je typickým zástupcem čajů typu Mao Feng - list sestává z větší části z lístků plně rozvinutých se slušným podílem tipsů. Vzhled suchého listu je jednotný, barva spíše tmavší, kvalita opravdu velmi dobrá. Vůně suchého listu je poměrně silná, výrazně ovocně (až do přezrálého tropického ovoce) sladká se stopou čerstvě posekané trávy a vlašských ořechů. Chuť nálevu je v těle silná, velmi plná a v charakteru spíše sladká, dominuje jí široké spektrum těžších ovocných tónů s podtóny lučních květů a čerstvě posečené trávy. Cena za 50 g.

 

Název: Fujian Fu Ding Mao Feng
Doba sklizně:
 druhá polovina dubna 2020
Kultivar: Fu Yun nr. 6
Oblast: pohoří Tai Mu ležící v oblasti Fu Ding, provincie Fujian, Čína

 

Tip na přípravu: Pro vychutnání si tohoto čaje, použijte asi 2 - 3 gramy čajových lístků na jeden větší šálek čaje. Máte-li možnost použít čerstvou pramenitou vodu či vodu ze studánky, je to určitě ta správná volba. Vodu přiveďte k varu a následně ji nechte zchladnout na přibližně 75 - 80 °C. Před vsypáním lístků do konvičky, konvičku horkou vodou prohřejte. Louhujte přibližně 1 minutu. S postupujícími nálevy přidávejte vždy 50% času navíc (1min, 1min 30s, 2min 15s, 3min 30s).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: