2022 Green Monkey - Zelená opice

Zelená opice je oblíbený zelený čaj z provincie Fujian. Lístky čaje jsou umně svinuty do pokroucených spirálkovitých klubek. Barva lístků je svěže zelená, s vysokým podílem bíle ochmýřených tipsů. Lístky čaje voní po oříšcích, nálev je zelinkavé barvy, svižné, jiskrné chuti s dlouhým aftertastem na patře. Cena za 50g.

Skladem (15 ks)
Kód: 295
135 Kč / ks
Kategorie: Zelené čaje - Čína
Hmotnost: 0.05 kg
Země: Čína

Lu Mao Hou (Lu-mao chou) - Green Monkey - "Zelená opice"  je oblíbený zelený čaj z provincie Fu-ťien. Lístky čaje jsou umně svinuty do pokroucených spirálkovitých klubek. Legenda praví, že kvůli těžkému terénu a špatné dostupnosti čajových keřů býval tento čaj sbírán speciálně trénovanými opicemi. Barva lístků je svěže zelená, s vysokým podílem bíle ochmýřených tipsů, jak už napovídá slovo "Mao" (ochmýřený) v čínském názvu čaje. Lístky čaje voní po oříšcích, nálev je zelinkavé barvy, svižné, jiskrné chuti s dlouhým aftertastem na patře. Cena za 50g.

 

Sklizeň: 12. dubna 2022

Oblast: Fu Ding, provincie Fujian, Čína

 

Tip na přípravu: Do předem vyhřáté skleněné konvičky vsypte 6 - 8 gramů čaje a zalijte 500 ml vody o teplotě 80 °C. Louhujte 2 minuty. Čím chladnější vodu použijete, tím delikátnější nálev dostanete. Pokud použijete skleněnou konvičku, pozorujte barvu nálevu, jakmile začne nálev jen náznakem žloutnout, ihned rychle slijte. Je-li žlutý od začátku, použijte chladnější vodu. Můžete připravit několik nálevů, přičemž postupně prodlužujte dobu louhování.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: