2023 Green Monkey - Zelená opice

Zelená opice je oblíbený zelený čaj z provincie Fujian. Lístky čaje jsou umně svinuty do pokroucených spirálkovitých klubek. Barva lístků je svěže zelená, s vysokým podílem bíle ochmýřených tipsů. Lístky čaje voní po oříšcích, nálev je zelinkavé barvy, svižné, jiskrné chuti s dlouhým aftertastem na patře. Cena za 50g.

Skladem (3 ks)
Kód: 295
145 Kč / ks
Kategorie: Zelené čaje - Čína
Hmotnost: 0.05 kg
Země: Čína

Lu Mao Hou (Lu-mao chou) - Green Monkey - "Zelená opice"  je oblíbený zelený čaj z provincie Fu-ťien. Lístky čaje jsou umně svinuty do pokroucených spirálkovitých klubek. Legenda praví, že kvůli těžkému terénu a špatné dostupnosti čajových keřů býval tento čaj sbírán speciálně trénovanými opicemi. Barva lístků je svěže zelená, s vysokým podílem bíle ochmýřených tipsů, jak už napovídá slovo "Mao" (ochmýřený) v čínském názvu čaje. Lístky čaje voní po oříšcích, nálev je zelinkavé barvy, svižné, jiskrné chuti s dlouhým aftertastem na patře. Cena za 50g.

 

Sklizeň: 5. dubna 2023

Oblast: Fu Ding, provincie Fujian, Čína

 

Tip na přípravu: Do předem vyhřáté skleněné konvičky vsypte 6 - 8 gramů čaje a zalijte 500 ml vody o teplotě 80 °C. Louhujte 2 minuty. Čím chladnější vodu použijete, tím delikátnější nálev dostanete. Pokud použijete skleněnou konvičku, pozorujte barvu nálevu, jakmile začne nálev jen náznakem žloutnout, ihned rychle slijte. Je-li žlutý od začátku, použijte chladnější vodu. Můžete připravit několik nálevů, přičemž postupně prodlužujte dobu louhování.

 

 

Jak připravit zelený čaj?
Lístky zeleného čaje se nemusí proplachovat, můžeme je přímo louhovat. Doporučujeme využít předem nahřátou skleněnou konvičku, abyste mohli sledovat, jak se lístky zvolna pohupují ve vodě, jako by tančily. Zároveň můžete pozorovat barvu nálevu. Zelený čaj je vhodné zalévat chladnější vodou (okolo 70-80 °C). Udržíte-li na konvičce s vodou ruku po delší dobu, pak má voda ideální teplotu pro zelený čaj. Doba louhování se odvíjí od míry svinutosti jednotlivých lístků. Pokud nálev začne žloutnout, je ten správný čas nálev slít. Při jednonálevové přípravě obecně doporučujeme použít 2 - 3 gramy čaje na 150 ml a louhovat 2 - 3 minuty. Při přípravě na více nálevů doporučujeme použít až 5 g na 150 ml, přičemž čaj sléváme již po 20 - 30 vteřinách. S přibývajícími nálevy dobu louhování postupně prodlužujeme.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: