2023 Vietnam Red Oolong

Tmavý vietnamský oolong z taiwanské odrůdy Kim Tuyen (Jin Xuan - "Zlatá Lilie"). Statný, harmonický polozelený čaj se silněji pečenými výraznými chutěmi a vůní upomínající ke kvalitní brandy a tabáku, karamelu a tmavému dřevu s velmi sladkou dochutí. Cena za 50 g.

Položka byla vyprodána…
Na objednávku
Kód: 995
195 Kč / ks
Kategorie: Oolongy - Ostatní
Hmotnost: 0.05 kg
Země: Vietnam
Položka byla vyprodána…

Velmi příjemný pečený vietnamský oolong. I když jsou na našem trhu z Vietnamu známé především čaje základní kvality, obecně se to o vietnamských čajích říci nedá. Tento čaj je velmi líbivý s potenciálem potěšit jak čajové začátečníky, tak pokročilé “čajaře” a pootevřít dveře k ne zcela obvyklým čajům. Zahřáté lístky mají výrazně nasládlou vůni upomínající ke kvalitní brandy a tabáku, karamelu a tmavému dřevu. Po spaření dominují tóny švestek a rybízu stále doprovázena tóny brandy a tabáku se stopou karamelu. Sladší tóny více vystupují s pozdějšími nálevy. Chuť více méně koresponduje s vůní zahřátého listí s převahou sladkých tónů, plným tělem s těžšími květovými tóny a příjemně mírně kyselým dozvukem. Když se lístky čaje úplně rozvinou, můžeme si všimnout, že čaj je opravdu velmi rovnoměrně pečený. Mezi nálevy se poměrně výrazně vyvíjí. Cena za 50 g.

 

Kultivar: Kim Tuyen (Jin Xuan)

Doba sklizně: duben 2023

Oblast: Mộc Châu, Sơn La, Vietnam

 

Tip na přípravu: Do předem vyhřáté konvičky nebo gaiwanu vložte množství čajových lístků tak, aby na konvičku o objemu 150ml připadlo kolem 4 - 6 gramů čaje. (Množství čaje by nemělo být příliš velké, neboť při přípravě čaje se lístky rozvinou tak, že zaberou větší množství obsahu konvičky. Pokud by bylo lístků v konvici hodně, neměly by prostor se dostatečně rozvinout). Zalijte čaj vodou o teplotě 100 °C. První (nultý) nálev se okamžitě slévá. Není určený k pití. Je ideální k tomu, aby se lístky v konvičce opláchly a "probudily". Znovu zalijte lístky vodou o stejné teplotě a nechte louhovat okolo 50 vteřin. Poté nálev slijte do připravené nádoby, popřípadě přímo do šálků. Čaj opět zalijte vodou o stejné teplotě. I druhé zalití vyžaduje louhování kolem padesáti sekund. Od třetího nálevu přidávejte čas na louhování vždy o 10 až 15 vteřin. Tímto způsobem jste schopni připravit kolem čtyř až šesti chuťově plných nálevů.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: