Darjeeling Seeyok Golden Sapphire SFTGFOP-1 Second Flush 2022 (bio)

V poslední době ale začínají dozrávat nedávno zasázené čajovníky typu clonal, které místní teamakeři zpracovávají s největší precizností a výsledky jejich mistrovství jsou někdy naprosto famózní. Zářným příkladem je tento čaj, který nese poněkud nabubřelé označení Golden Sapphire. Ohlédneme-li od však od tohoto podivného názvu a necháme na jazyku poválet doušek čaje, rozehraje se nám na pozadí krásné, plné, ušlechtilé chuti fantastická symfonie bohatého aroma, které se rozvíjí od ovocných tónů (citrusy, rybíz), tónů ušlechtilých dřev a pomalu mizí s doznívající muskatelovou ozvěnou, která se dlouho navrací zpět. Krásně udělaný čaj z druhé sklizně, který jsme tu dlouho neměli. Cena je za 50 g.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 932
420 Kč –30 % 290 Kč / ks
Kategorie: Černé čaje z Darjeelingu - Second Flush
Hmotnost: 0.05 kg
Zahrada: Seeyok
Země: Indie
Zemědělství: Organic
Položka byla vyprodána…
Darjeeling Seeyok Golden Sapphire SFTGFOP-1 Second Flush
Akce Doporučujeme
420 Kč –30 %

Ze zahrady Seeyok se u nás téměř výlučně setkáváte s čaji typu china, kterými je tato zahrada vyhlášená. V poslední době ale začínají dozrávat nedávno zasázené čajovníky typu clonal, které místní teamakeři zpracovávají s největší precizností a výsledky jejich mistrovství jsou někdy naprosto famózní. Zářným příkladem je tento čaj, který nese poněkud nabubřelé označení Golden Sapphire. Ohlédneme-li od však od tohoto podivného názvu a necháme na jazyku poválet doušek čaje, rozehraje se nám na pozadí krásné, plné, ušlechtilé chuti fantastická symfonie bohatého aroma, které se rozvíjí od ovocných tónů (citrusy, rybíz), tónů ušlechtilých dřev a pomalu mizí s doznívající muskatelovou ozvěnou, která se dlouho navrací zpět. Krásně udělaný čaj z druhé sklizně, který jsme tu dlouho neměli. Cena je za 50 g.

 

Název: Darjeeling Seeyok Golden Sapphire (SFTGFOP-1-clonal, organic), lot no. DJ-65/22

Oblast: údolí Mirik ve výšce od 1100 do 1800 m n.m., Darjeeling, Indie

Doba sklizně: začátek června 2022

Kultivar: P312

 

Tip na přípravu: 7-8 g čaje zalijeme 500ml vroucí vody (100 °C) a louhujeme dle chuti až 3 minuty. Čaj se také hodí na vícenálevovu přípravu, v tom případě doporučujeme použít 4-5 g na 150 ml vroucí vody (100 °C) a postupně louhujte 40 s, 25 s a 30 s.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: