2020 Formosa Winter San Xia Bi Luo Chun Competition Grade 25g

Doporučujeme! Nádherný, špičkový a aromatický zelený čaj s většími, volně rolovanými lístky z oblasti San Xia, která proslula výrobou právě zelených čajů. Tento čaj pochází z malé rodinné farmy, který již několikrát se svým čajem vyhrála místní čajové soutěže a čaje je tradičně omezené množství. Zahrada je vedena v režimu přirozeného pěstování bez použití chemických prostředků. Drobné, volně rolované lístky mají v suchém stavu atraktivní, spirálkovitý vzhled. Nálev je světlounce zelinkavý, čirý a jasný. Chuť je čistá, svěží, lehce minerální a nasládlá. Aroma převážně květinové, je velmi patrná stopa limetek. Cena za 25 g.
Položka byla vyprodána…
Do 3 dnů
Kód: 490
170 Kč / ks
Kategorie: Zelené čaje - Formosa
Hmotnost: 0.025 kg
Země: Taiwan
Zemědělství: Organic
Položka byla vyprodána…
Formosa San Xia Bi Luo Chun Competition Grade
Doporučujeme

Také znám jako Pi Lo Chun neboli Modrozelené spirálky jara. Nádherný, špičkový a aromatický zelený čaj s většími, volně rolovanými lístky z oblasti San Xia, která proslula výrobou právě zelených čajů. Tento čaj pochází z malé rodinné farmy, který již několikrát se svým čajem vyhrála místní čajové soutěže a čaje je tradičně omezené množství. Zahrada je vedena v režimu přirozeného pěstování bez použití chemických prostředků. Drobné, volně rolované lístky mají v suchém stavu atraktivní, spirálkovitý vzhled. Nálev je světlounce zelinkavý, čirý a jasný. Chuť je čistá, svěží, lehce minerální a nasládlá. Aroma převážně květinové, je velmi patrná stopa limetek. Cena za 25 g.

 

Oblast: San Xia, Tchajwan

Sklizeň: 22. února 2020

Kultivar: Chin Shin Gan Zai

 

Čaje z oblasti San Xia lze prakticky rozdělit na dvě kategorie - čaje ve stylu Long Jingu a Pi Lo Chunu. Oba dva typy čajů jsou produkovány ze speciálně vyšlechtěné místní variety Qingxin Ganzai, kdy je sbírán "tips a dva lístky" (one bud and two leaves). Ideální doba sběru je období března až května.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: