2023 Formosa Spring San Xia Bi Luo Chun 25g

Nádherný, špičkový a aromatický zelený čaj s většími, volně rolovanými lístky z oblasti San Xia, která proslula výrobou právě zelených čajů. Tento čaj nakupujeme pravidelně a máme ho vždy omezené množství. Ty nejlepší zástupci se vyrábějí od konce února do konce března na malých rodinných farmách, které jsou po oblasti rozesety. Zahrada, ze které čaj pochází letos, je vedena v režimu přirozeného pěstování bez použití chemických prostředků a jedná se o jednu z prvních farem v této oblasti, zmínka o ní je již z roku 1890. Volně rolované lístky mají v suchém stavu atraktivní, spirálkovitý vzhled tmavě zelené barvy. Nálev je světlounce zelinkavý, čirý a jasný. Chuť je čistá, svěží, nasládlá. Aroma převážně květinové s podmanivými tóny limetek. Organické čaje obecně raší o něco později než čaje z konvenčních zahrad a tak s ním přicházíme jako každý rok obvykle právě v první polovině dubna. Cena za 25 g.

Položka byla vyprodána…
Do 3 dnů
Kód: 490
180 Kč –20 % 144 Kč / ks
Kategorie: Zelené čaje - Formosa
Hmotnost: 0.025 kg
Země: Taiwan
Zemědělství: Šetrné zemědělství
Položka byla vyprodána…
Formosa San Xia Bi Luo Chun Competition Grade
Akce Doporučujeme
180 Kč –20 %

Nádherný, špičkový a aromatický zelený čaj s většími, volně rolovanými lístky z oblasti San Xia, která proslula výrobou právě zelených čajů. Tento čaj nakupujeme pravidelně a máme ho vždy omezené množství. Ty nejlepší zástupci se vyrábějí od konce února do konce března na malých rodinných farmách, které jsou po oblasti rozesety. Zahrada, ze které čaj pochází letos, je vedena v režimu přirozeného pěstování bez použití chemických prostředků a jedná se o jednu z prvních farem v této oblasti, zmínka o ní je již z roku 1890 a majitelé tvrdí, že mají nejstarší keře z kultivari Chin Shin Gan Zai na Taiwanu. Volně rolované lístky mají v suchém stavu atraktivní, spirálkovitý vzhled tmavě zelené barvy. Nálev je světlounce zelinkavý, čirý a jasný. Chuť je čistá, svěží, nasládlá. Aroma převážně květinové s podmanivými tóny limetek (charakteristické pro kultivar Chin Shin Gan Zai, který najdeme téměř výhradně v oblasti San Xia). Organické čaje obecně raší o něco později než čaje z konvenčních zahrad a tak s ním přicházíme jako každý rok obvykle právě v první polovině dubna. Cena za 25 g.

 

Oblast: San Xia, Taiwan

Sklizeň: 15. března 2023

Kultivar: Chin Shin Gan Zai

 

Čaje z oblasti San Xia lze prakticky rozdělit na dvě kategorie - čaje ve stylu Long Jingu a Pi Lo Chunu. Oba dva typy čajů jsou produkovány ze speciálně vyšlechtěné místní variety Qingxin Ganzai, kdy je sbírán "tips a dva lístky" (one bud and two leaves). Ideální doba sběru je období března až května.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: