2023 Huang Shan Mao Feng AA

Ochmýřený vrcholek ze Žlutých hor. Pokud pojedete někdy do Číny, nechte si pár dní navíc a navštivte Žluté hory - Huang Shan, nebudete litovat! Strmá, větrem ohlazená skaliska, zahalená závojem mlh skýtají neuvěřitelné scenérie, lemované borovicemi jako vystřiženými z tradičních kaligrafií. A po náročném dni, v kouzelném městečku pod horami vychutnejte hořkosladký čaj z jižních svahů, který je v Číně téměř tak známý jako Dračí studna. Cena je za 50 g.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 116
275 Kč / ks
Kategorie: Zelené čaje - Čína
Hmotnost: 0.05 kg
Země: Čína
Položka byla vyprodána…
Huang Shan Mao Feng AA
Doporučujeme

Ochmýřený vrcholek ze Žlutých hor. Pokud pojedete někdy do Číny, nechte si pár dní navíc a navštivte Žluté hory - Huang Shan, nebudete litovat! Strmá, větrem ohlazená  skaliska, zahalená závojem mlh skýtají neuvěřitelné scenérie, lemované borovicemi jako vystřiženými z tradičních kaligrafií. A po náročném dni, v kouzelném městečku pod horami vychutnejte hořkosladký čaj z jižních svahů, který je v Číně téměř tak známý jako Dračí studna. Cena je za 50 g.

 

Oblast: pohoří Huang Shan, provincie Anhui, Čína

Sklizeň: 15. dubna 2023

 

Staré čínské úsloví říká, že nejlepší čaje pochází z hor. A Žluté hory jsou ve světě čajů pojmem, jako například oblast Bordeaux mezi víny. Odtud pochází i čaj Huang Shan Mao Feng, kterému na žebříčku deseti nejpopulárnějších čajů Číny patří jedna z nejvyšších příček. V šálku je nálev typicky světlý a průzračný, zato v ústech je aroma intenzivní a osvěžující, se sladkou dlouhotrvající dochutí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: