2022 Pi Lo Chun Ji Pin - Modrozelené spirálky jara

Nádherný tipsový čaj. Tento velmi jemný čaj se zpravidla sbírá brzy na jaře, jakmile se objeví první jarní lístky čajovníku. Čaj je zpracován ještě týž den kdy byl sklizen. Celý proces (sběr, sušení a svinování) musí být ukončen do noci. Vůně suchého čaje je nepopsatelná, téměř medová, lístky jsou zakrouceny do miniaturních, bohatě ochmýřených spirálek, nálev má barvu jemně smaragdovou s chutí těžší, plnou, přesto velmi svěží. Cena je za 50 g.

Skladem (11 ks)
Kód: 1044
270 Kč / ks
Kategorie: Zelené čaje - Čína
Hmotnost: 0.05 kg
Země: Čína

“Smaragdové spirálky jara“ – Právě o tomto čaji se praví: „Jedna něžnost – tři svěžesti“, a myslí se tím něžnost prvních jarních lístků, svěžest barvy, vůně a chuti. Výběrová třída jednoho z deseti nejslavnějších čínských čajů. Nádherný tipsový čaj. Tento velmi jemný čaj se zpravidla sbírá brzy na jaře, jakmile se objeví první jarní lístky čajovníku. Čaj je zpracován ještě týž den kdy byl sklizen. Celý proces (sběr, sušení a svinování) musí být ukončen do noci. Vůně suchého čaje je nepopsatelná, téměř medová, lístky jsou zakrouceny do miniaturních, bohatě ochmýřených spirálek, nálev má barvu jemně smaragdovou s chutí těžší, plnou, přesto velmi svěží. Cena je za 50 g.

 

Sklizeň: 1. dubna 2022

Oblast: Úrodná horská oblat Dong Ting Shan na břehu jezera Tai Hu ve východní Číně v provincii Jiangsu je známá především svým ovocem a čajem. Čajové plantáže se tu střídají se zahradami ovocných stromů a čaj nasává vůni jejich květů.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: