2020 Fujian Gong Fu Hong Cha

Poměrně zajímavý červený čaj produkovaný z kultivaru Fu Ding Da Bai (kultivar primárně používaný k produkci bílých čajů) v oblasti Fu Ding v severním Fujianu. Lístky jsou relativně delší, lehce pokroucené a rolované. Vůně suchého listu je decentně sladká, s tóny lučních květů, květového medu, stopičkou vzácných dřev a výraznou svěžesti. V šálku čaj dává nálev zlatavě rudé barvy s nádhernou jiskrou, chuť je díky lehčí oxidaci až překvapivě svěží, v charakteru výrazné květové sladká, dominantním tónem je tón čerstvých lučních květů s podtóny květového medu, vzácných dřev a koření. Základ chuti tvoří tóny kakaa a hořké čokolády. Dochuť je krásně svěží a dlouhotrvající. Cena za 50 g.  

Skladem
Kód: 664
135 Kč / ks
Kategorie: Černé čaje - Čína
Hmotnost: 0.05 kg
Země: Čína

Poměrně zajímavý červený čaj produkovaný z kultivaru Fu Ding Da Bai (kultivar primárně používaný k produkci bílých čajů) v oblasti Fu Ding v severním Fujianu. Lístky jsou relativně delší, lehce pokroucené a rolované. Vůně suchého listu je decentně sladká, s tóny lučních květů, květového medu, stopičkou vzácných dřev a výraznou svěžesti. V šálku čaj dává nálev zlatavě rudé barvy s nádhernou jiskrou, chuť je díky lehčí oxidaci až překvapivě svěží, v charakteru výrazné květové sladká, dominantním tónem je tón čerstvých lučních květů s podtóny květového medu, vzácných dřev a koření. Základ chuti tvoří tóny kakaa a hořké čokolády. Aroma čaje se v čínštině nazývá Hua Xiang - to v překladu znamená květová vůně, což čaj zcela přesně vystihuje. Dochuť je krásně svěží a dlouhotrvající. Cena za 50 g.  

 

Doba sklizně: přelom dubna a května 2020

Kultivar: Fu Ding Da Bai

Oblast: pohoří Tai Mu Shan, oblast Fu Ding, provincie Fujian, Čína

 

Tip na přípravu: 4-5 g čaje na 100 ml, zalít vroucí vodou, louhovat cca 20 sekund, při dalších nálevech mírně zkrátit a poté opět prodlužovat dobu louhování.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: