2021 Meghalaya Lakyrsiew Highland Black Tea

V tomto případě máme před sebou krásný, volněji rolovaný, neporušený list s větším množstvím tipsů, který již v suchém stavu vydává intenzivní vůni. Po zalití dává jasný, zlatooranžový až tmavě oranžový, jiskrný nálev, který v mnohém připomíná druhé sběry z Darjeelingu. Stejně tak i v chuti a aroma, kde jasně dominují zrale ovocné až kořenité tóny s překvapivým, poměrně intenzivním muskatelem, který dlouho doznívá na patře. čaj se hodí také na vícenálevovou přípravu. Cena za 50g.

Položka byla vyprodána…
Na objednávku
Kód: 2681
245 Kč –20 % 195 Kč / ks
Kategorie: Černé čaje - Ostatní
Hmotnost: 0.05 kg
Země: Indie
Zemědělství: Šetrné zemědělství
Položka byla vyprodána…
Meghalaya Lakyrsiew Highland Black Tea
Akce
245 Kč –20 %

V kopcích nad jezerem Umiam ve východní části Indie, ve státě Meghalaya se na příkrých svazích rozprostírají zahrady osázené čajovníky z darjeelingských kultivarů i starých čínských čajovníků, které sem před 170 lety přivezla Východoindická společnost. Zde byla před 20 lety založena zahrada Lakyrsiew, která zpracovává své čaje dle staré anglické metody, podobně jako v Darjeelingu. Čaje se v mnohém podobají, mají však odlišný charakter, který je unikátní a jejich chuť a charakter se v poslední několika letech zlepšily natolik, že jsme se po letech ochutnávání letos rozhodli, že je zařadíme do naší nabídky.

V tomto případě máme před sebou krásný, volněji rolovaný, neporušený list s větším množstvím tipsů, který již v suchém stavu vydává intenzivní vůni. Po zalití dává jasný, zlatooranžový až tmavě oranžový, jiskrný nálev, který v mnohém připomíná druhé sběry z Darjeelingu. Stejně tak i v chuti a aroma, kde jasně dominují zrale ovocné až kořenité tóny s překvapivým, poměrně intenzivním muskatelem, který dlouho doznívá na patře. čaj se hodí také na vícenálevovou přípravu.

Cena za 50g.

 

 

Název: Meghalaya Lakyrsiew Highland Black Tea, lot no. BD-25/21

Oblast: Shilong, Meghalaya, India

Sklizeň: začátek června 2021

Kultivar: T78 (s trochou B157)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: