2022 Gruzie Chakvi Black

Jeden ze zástupců typických gruzínských domácích čajů. Guguli, stejně jako např. Ramiz a Leila zpracovává čaj kompletně ručně. Proto mezi různě velkými lístky můžeme najít pár lístků světlejších - méně oxidovaných. V chuti umí být čaj v závislosti na přípravě silný a plný, avšak ani při delším louhování není příliš hořký a zachovává si svou lehkost, ve které můžeme objevit mírně navinulé a někdy i citrusové tóny. Ty bývají výraznější ve vůni spařených lístků. Cena za 50 g. Cena za 50 g.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 564
185 Kč / ks
Kategorie: Černé čaje - Gruzie
Hmotnost: 0.05 kg
Země: Gruzie
Položka byla vyprodána…

Lístky pocházejí z první sklizně malé zahrady ležící na východním svahu v nadmořské výšce cca 70 metrů u města Chakvi na pobřeží Černého moře v Gruzii. Čas prvního sběru je v Gruzii posunutý, díky tomu jsou lístky oproti brzkému jaru větší a výživnější. Jeden ze zástupců typických gruzínských domácích čajů. Guguli, stejně jako např. Ramiz a Leila zpracovává čaj kompletně ručně. Proto mezi různě velkými lístky můžeme najít pár lístků světlejších - méně oxidovaných. V chuti umí být čaj v závislosti na přípravě silný a plný, avšak ani při delším louhování není příliš hořký a zachovává si svou lehkost, ve které můžeme objevit mírně navinulé a někdy i citrusové tóny. Ty bývají výraznější ve vůni spařených lístků. Cena za 50 g. Cena za 50 g.

 

Sklizeň: červen 2022

Oblast: Chaisubani, Chakvi, Gruzie

 

Oblast Chakvi má dlouhou tradicí pěstování čaje v Gruzii a je spolu s oblastí Chaisurbani nejznámějším regionem tradičních, ručně zpracovaných čajů z Gruzie. Nachází se mezi mořem a přírodní rezervací Chakvistavi. Z oken místních domů jsou vidět kopce pomalu se zvedajícího Malého Kavkazu.. Pro tuto oblast je typická ruční technika poškozování lístků rolováním na způsob balení tabákových listů, oproti poškozování mechanickým rolerem, kterým se lístky zpracovávají např. v regionu Guria, nebo opakovaným tlakem vůči pevnému předmětu, což je typické především pro ručně zpracované čaje z horských oblastí. List se touto technikou nepotrhá, a proto je odolnější vůči přelouhování. Na druhou stranu není poškození nikdy dokonalé, a proto nebývá list fermentovaný až do černé barvy.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: