2022 Gruzie Ramiz

Medově sladký, navinulý s ovocnými tóny (např. ostružiníku) a základem chuti v tónech hořké čokolády. To je Ramiz. Zástupce kompletně ručně zpracovaných tradičních domácích gruzínských čajů z oblasti Chakvi. Oblast Chakvi má dlouhou tradicí pěstování čaje v Gruzii. Pro tuto oblast je typická ruční technika poškozování lístků rolováním na způsob balení tabákových listů. A právě Ramiz, jehož jméno tento čaj nese, je dlouholetým zkušeným teamakerem pocházejícím z vesničky Chaisubani v oblasti Chakvi. Cena za 50 g.

Skladem (8 ks)
Kód: 693
210 Kč / ks
Kategorie: Černé čaje - Gruzie
Hmotnost: 0.05 kg
Země: Gruzie

Medově sladký, navinulý s ovocnými tóny (např. ostružiníku) a základem chuti v tónech hořké čokolády. To je Ramiz. Zástupce kompletně ručně zpracovaných tradičních domácích gruzínských čajů z oblasti Chakvi. Oblast Chakvi má dlouhou tradicí pěstování čaje v Gruzii. Pro tuto oblast je typická ruční technika poškozování lístků rolováním na způsob balení tabákových listů. A právě Ramiz, jehož jméno tento čaj nese, je dlouholetým zkušeným teamakerem pocházejícím z Chaisubani v oblasti Chakvi. Cena za 50 g.

 

Sklizeň: květen 2022

Oblast: Chaisubani, oblast Chakvi, Gruzie

 

Oblast Chakvi má dlouhou tradicí pěstování čaje v Gruzii. Pro tuto oblast je typická ruční technika poškozování lístků rolováním na způsob balení tabákových listů, oproti poškozování mechanickým rolerem, kterým se lístky zpracovávají např. v regionu Guria, nebo opakovaným tlakem vůči pevnému předmětu, což je typické především pro ručně zpracované čaje z horských oblastí. List se touto technikou nepotrhá, a proto je odolnější vůči přelouhování. Na druhou stranu není poškození nikdy dokonalé, a proto nebývá list fermentovaný až do černé barvy.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: