2020 Mt Kenya Golden Needles

Nejvyšší sorta keňského černého čaje. V úctyhodné výšce 2400 m n. m. je zahrada, na které se sbírají lístky pro tento jedinečný čaj. Zahrada z větší části sousedí s rezervací Mt. Kenya, ze které večer slyšíte noční život šelem. Jedná se o jednu z nejvýše položených čajových zahrad na světě. Čaj má tady výborné podmínky pro svůj růst. Dostatek vláhy, přiměřené slunce a vulkanickou půdu. Oxidované tipsy – pouze vrchní ještě nerozvinuté lístky čajovníku. Precizní zpracování. Velmi jemný červený čaj. Tipsově sladký a chuťově plný!  Cena za 50 g.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: 756
210 Kč / ks
Kategorie: Černé čaje - Keňa
Hmotnost: 0.05 kg
Země: Keňa
Položka byla vyprodána…
Mt Kenya Golden Needles
Doporučujeme

Nejvyšší sorta keňského černého čaje. V úctyhodné výšce 2400 m n. m. je zahrada, na které se sbírají lístky pro tento jedinečný čaj. Zahrada z větší části sousedí s rezervací Mt. Kenya, ze které večer slyšíte noční život šelem. Jedná se o jednu z nejvýše položených čajových zahrad na světě. Čaj má tady výborné podmínky pro svůj růst. Dostatek vláhy, přiměřené slunce a vulkanickou půdu. Oxidované tipsy – pouze vrchní ještě nerozvinuté lístky čajovníku. Precizní kompletně ruční zpracování. Velmi jemný červený čaj. Tipsově sladký a chuťově plný!  Cena za 50 g.

 

Sklizeň: květen 2020

Oblast: zahrada se nachází ve 2400 m n. m., úpatí hory Mt. Kenya, Keňa 

 

Tip na přípravu: 5 g na 120 ml. Začínáme na nižší teplotě kolem 80°C na dobu 20 vteřin. Pro další nálev je vhodná voda o teplotě 90°C a stejný čas a pak už pokračujeme 100°C vodou a jenom čas postupně prodlužujeme. Snese několikero nálevů.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: